Udruga umirovljenika Široki Brijeg ponovno počela provoditi izlete diljem BiH i RH

Nakon pandemije koronavirusa i Udruga umirovljenika Široki Brijeg napokon je počela provoditi planirane aktivnosti koje uključuju i njezine članove.

Ogrjev na obroke

Tako je protekle nedjelje 70 članova Udruge krenulo na izlet u Vepric, poznato svetište u blizini Makarske.

Bio je to uspješan izlet naših članova koji su iskoristili relativno lijepo vrijeme za druženje. Naravno, bili smo i na svetoj misi, koja je planirana za naše članove, a nakon toga imali smo ugodno duženje uz ručak priređen u samome svetištu, priopćio je Frano Matković koji je vodio ovu skupinu u Vepric.

Kako navode iz Udruge, planirani su i izleti članova u Ramu, Šćit, na Uzdol, Blidinje... Umirovljenici ove udruge mogu putovati na more, točnije u Makarsku, po nešto povoljnijim uvjetima.

Osim toga, našim članovima pomažemo i prilikom nabave ogrjeva, uz odgodu plaćanja i na obroke, nabavljamo i besplatno dijelimo cjepivo, nudimo pogodnosti kod topličkog liječenja, borimo se zajedno s ostalim udrugama za bolji status umirovljenika, gdje su u posljednjem razdoblju vidljivi neki pomaci kada je riječ o visini mirovina. Sudjelujemo i u pomoći obiteljima kod troškova pogreba naših članova, a tu su i druge pravne te materijalne pomoći koje im pružamo, tvrdi predsjednik Udruge umirovljenika Široki Brijeg Slavko Hrkać.

Iza širokobriješke Udruge umirovljenika, koja trenutačno ima oko 2000 članova, više je od dva desetljeća uspješna djelovanja, a posebice je aktivno svakodnevno druženje u prostorijama Udruge, piše Večernji list.

Umirovljenici, kroz druženje i priče, uglavnom o svom teškom statusu pokušavaju jedan drugom uljepšati umirovljeničke dana, barem kroz lijepe riječi.

Nekad se i zaganga

Zahvaljujući Udruzi komuniciram s članovima iz raznih krajeva, ne samo iz Širokoga Brijega nego i šire. U prostorijama se često sastajemo i kroz druženje, a zna tu pasti i ganga, gusle… Žao mi je što u Vepricu nismo zagangali, ne činimo to u vrijeme korizme, ali bit će i za to vremena, kaže Mate Anić iz Jara, jedan od poznatijih čuvara narodne tradicije Hercegovine.

(www.jabuka.tv)

7 komentara

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.