Široki izgubio od Borca, sudac opet briljirao

Nogometaši Širokoga Brijega izgubili su 1:2 od Borca u susretu 29. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju na stadionu Bare u Čitluku.

Tek što je utakmice počela, sudac Dragan Kesić iz Gradiške pobrinuo se da gosti mirno uđu u susret i da se ne brinu za titulu te im je dosudio jedanaesterac. Jakov Blagaić i Barišić bili su u dvoboju, Blagaić je čak poslije pokušao i pucati, vratar Puljić je obranio, ali sudac Kesić je zatim pokazo na ”bijelu točku” – malo je reći smješno.

Uslijedili su veliki prosvjedi domaćih igrača koji su opkolili suca, ali, naravno, sve je bilo uzalud. Siguran strijelac za 1:0 bio je Nišić u 2. minuti.

Pet minuta kasnije Široki je tražio jedanaesterac, Kesić se nije oglasio ovaj put i suci su opet postali glavna priča utakmice.

Dobra akcija domaćih u 12. minuti, na kraju je Kpan pucao iskosa s desetak metara, ali pogodio je vanjski dio mreže.

Velika prilika za goste u 21. minuti, Vuković je pokušao nakon ubačaja, ali lopta je otišla preko vratiju.  Opet je Vuković dvije minute kasnije bio u dobroj situaciji, pucao je iskosa s nekih sedam metara, ali Puljić je obranio.

U 34. minuti Širokobriježani su opet tražili jedanaesterac nakon što je pao Kpan, no Kesić je samo odmahnuo rukama.

Širokom od iduće sezone ”nema oprosta”

Za kraj prvog poluvremena vidjeli smo pokušaj Ćavara s tridesetak metara, a njegov udarac Milošević je to lagano obranio.

Na otvaranju drugog poluvremena Grahovac je pucao s 18 metara, a mladi vratar Puljić odlično je obranio.

U 54. minuti Široki je uspio izjednačiti. Marijan Ćavar je sjajno ubacio, a Luka Mamić je glavom pogodio za 1:1.

No, prednost je trajala svega tri minute jer su Banjalučani opet došli u vodstvo. Blagaić je izveo korner, očajno je reagirala obrana domaćih, točnije Chinedu, lopta je prošla kroz peterac, a Alen Jurilj ju je dočekao na drugoj stativi i glavom pogodio za 2:1 protiv svog bivšeg kluba.

Širokobriježani ogorčeni suđenjem: Ovo je moralna kaljuža

Akciji prije ovog kornera prethodio je slobodan udarac, a prekršaj kojeg je Kesić dosudio vjerojatno se ni u košarci ne bi svirao.

Novo veliko nezadovoljstvo igrača Širokog vidjeli smo u 86. minuti. Herera je napravio čigledan prekršaj nad Bagarićem pored aut linije, no Kesić i pomoćni sudac Lazić ”nisu ništa vidjeli”.

Dobili su suci ironičan pljesak s tribina kada je pokazano da će se igrati samo tri minute sudačke nadoknade koja je, s obzirom koliko se pomoć ukazivala igračima Borca, trebala biti najmanje dvostruko duža.

U 30. kolu Široki Brijeg gostuje Zrinjskom u Mostaru dok će Borac u Banjoj Luci dočekati GOŠK.

32 komentara

• Svaka cast Jabuka za ovaj clanak,mater im cetnicku,lopovsku da im nije sudija nebi ni 4-ti bili. Cime se budala ponosi,pametan se stidi.

• Stvarno ne znam ima li među nogometnim navijačima i svima onima koji vole nogomet u BIH itko normalan pa da kaže kako ovu lakrdiju od tzv “Premier lige BIH”treba pod hitno ukinuti.Kao prvo Srbin sudi utakmicu Širokog i Borca a Borac srpski klub lovi titulu.Tko su ti koji delegiraju takvog suca za ovu utakmicu?Dajte im imena.Taj sudac svira u 2 minuti nepostojeći penal za svoje Srbe dok ne svira 2 očita penala za Široki nad Kpanom.Dalje ovdje ne treba štedjeti niti Široki jer je preočito kako su odglumili borbenost na terenu i onu kavgu s igračima Borca iako su utakmicu prodali što je samo igrokaz za navijače i javnost u BIH .Primaju drugi gol na gol crti što se može dogoditi samo nekome tko je rekao igraču Borca kamo da uputi loptu iz kornera i da će se oni skloniti s puta te lopte.Dok god postoji sprega rukovodstva svih klubova s nekima iz saveza dotle nema sreće ni blagoslova ni za koga u ovoj državi.A klub Široki ima hrđe u svojim redovima da je ne može očistiti nikakav WD 40 već samo čistka od vrha do dna.Dok toga ne bude nema ništa.Ni u Širokom ni nigdje van njega.Amen!

• Sramotno je tko ce prvak biti.Ovi siroki je mozda i najlosiji u povjesti kluba a ovi borac mozda za nijansu bolji.Samo za nijansu.jeli sad jasno svima da ovom borcu ovi jaci klubovi kao zrinjski sarajwvo i velez daju namjerno.O tome sam pisao na polovini prvenstva jer je sve jasno.

• Ništa bolji od Širokog nisu ni ti nabrojani klubovi, u ovoj ligi svak svakog moze dobit, bitno je čiji ljudi kroje suđenje i tu je sva filozofija

• Ljudi cisto pustena utakmica kod drugog gola borca igrac sirokg se sklanja od lopte.Nevjerovatno necu ici vise nikad na utakmicu Sirokog.Sramota i lakrdija od lige.

• Naravno da ima hrdje i koji klub je nema.U 1/4 prvenstva ja nikada nisam spominjao ovi borac jer je jasno ludjaku da oni nemaju nista.Drugi klubovi im bez pomoci suca pustaju utakmice.Treba isto priznati da je ovo siroki bez mirisa i okusa.Nikad losiji u povjesti.Ne vidim klub u ligi od koga su oni bolji.Sve se vidi.Da treba iz temelja promjenit kompletnu upravu to je tocno.Onda igracka cistka jer nemaju vise od 5 igraca koji mogu igrati ovu ligu.To ponavljam milioniti put.Ovi trener nam nije potreban.Ima u hrvatskoj trenera koji znaju strucnije radit posao.Imamo i ovde top strucnjaka Slaven Musa.

• Tebi u 16:59 mozda tako plitko razmisljaju i ljudi u upravi kao ti.Takvo nesto moze izjavit damo potpuno zatucani tokmak.Zrinjski Sarajevo i Velez su 3 najjaca kluba.Siroki na zalost ne mozes usporedjivati ni sa slogom Posusjem Tuzlom pa cak ni sa Igmanom.Posusje je ugurano na laz od sponzora na dresu ali to Posusje i igra.Imaju bolju ekipu od sirokog.Svako takvo razmisljanje kao tvoje je zaostalo i nevridno mog komentara.

• Suci sude za borac to i baba od 100 god zna.Sta je tu cudno.Zabrinjavajuce je koliko si ti glup u 16:59.Kakvo je bilo sirokom sudjenje na samom startu prvenstva u Posusju kada su dobili 3 boda.Zato bgti ne smrdi jer tvoj komentar iritira normalne ljude.Siroki nema ekipu ni za siguran ostanak u ligi i to je istina.Ne pisem ja od dragosti vec me takvi kao glupi izazovu.Preglup si.

• Sudci teroriziraju Široki,ovo je alarmantno i bolesno,igraš protiv srba sudi njihov,protiv “obespravljenih”muslića opet njihov petljo igraš kao protiv “Hrvata”, opet pljačka od Martinovića, Tomića,gedžića,Belje, Jelića, Bandića svi nas ruše ,pa ovo mora se stvoriti krizni stožer,župan,gradonačelnik,uprava,sponzori ovo kao navijaču je mučno i teško pratiti,a taj savez su Zrinjski i Borac oni kreiraju sve i što je najgore kada Široki igra protiv muslića sude njihovi koji sude protiv Širokog kao u inat što ista bagra toliko voli Zrinjski, Čoviću u savezu si “Bog”moćan si titule su tu ,a mi kao narod obespravljeni tu je opet i opet Komšić ,a gdje je tu rješenje ,e tebi je bitan multi Zrinjski bubnjaru,i da ne bude zabune nisam član niti jedne stranke,a moj pokret bio Franjin pokret i osta , Dragane ti nisi taj

• Široki nikad jadniji i šugaviji. Uprava kluba marš iz kluba. Sponzori kluba kako ovo dozvoljavate. Otimate od usta radnika i dajete ovim pizdu ima umišljenim.

• Kad se Ŝiroki lani borio za europu grupica navijača skandirala uprava napolje,a sada kad se bore za opstanak I kad I’m je vrlo bitno da Zrinjski ne bude prvak niko ne proziva najljigaviju I najnesppsobniju upravu u zadnjih 30 godina.

• Sudac može protiv nas svirati nepostojeći jedanaesterac. Može!
    Ali ne može i nije spriječio niti jednog našeg nogometaša da opali sa dvadeset metara i da gol. Ili jednako tako nije spriječio niti može da to učini,crecimo da odigramo neki dobar dupli pas i damo gol.
    Dakle, jasno je. Ko gubi ima pravo da se ljuti. Široki je loš, jadan i nikakav.

• Za Brasir i Selo ,ajde isti retardu u tri P.M,koga muljaš bale mostarsky,Dragane i Kabiru vrati se ne kroz narod vi jedinke ste zlo zla ,amoćni grad Široki tek tako šutke gleda na pljačku našeg ponosa NK Široki Brig

• Ja sam kazo daje dogovoreno sve na pocetku sezone koce biti prvak , vise nema komentara od moje strane na ovu temu. Ko dosad nije skonto nece ni do kraja sezone.