Efes na krilima Baraća do slavlja u Milanu

Turci predvođeni odličnim Stankom Baraćem (16 koševa, 7 skokova) slavili u Milanu protiv Emporio Armania.

Anadolu Efes je u Milanu “do gola svukao” Emporio Armani (54:62). U redovima gostiju najbolji je bio hrvatski centar Stanko Barać, koji je za 29 minuta na parketu imao 16 koševa i sedam skokova. Osim njega dobri su bili Kinsey (13 koševa) i Vujačić (12 koševa). Napadački “uškopljene” Talijane predvodio je Gallinari, koji je s 12 koševa bio tek malo bolji od ostatka suigrača. U milansko sivilo uklopio se i Leon Radošević, koji je za tri minute u igri ostao bez učinka.

Turci su odlično otvorili susret u Milanu i nakon zakucavanja Kinseya u 4. minuti stigli na +8 (4:12). Talijani nisu ozbiljno shvatili početno upozorenje, pa je do kraja prve dionice uslijedila 5-10 serija gostiju za nimalo ugodnih 9:22 na semaforu. Indisponirani Šminkeri niti u drugoj četvrtini nisu namjestili nišanske sprave, pa su gosti nakon “rukometnog” poluvremena na odmor otišli sa sasvim pristojnih + 12 (21:33).

Turci su tu prednost uspješno obranili tijekom treće dionice, a onda je uslijedila 8-0 serija Talijana za potpuni povratak u utakmicu (44:47) manje od sedam minuta prije kraja. Gosti su talijansku ofenzivu prekinuli minutom odmora i potom 6-0 serijom stvari ponovo vratili na početak. Ta je prednost sačuvana do kraja i turski je sastav predvođeni Baraćem upisao važnu pobjedu.