Anadolu Efes obranio titulu prvaka Europe

Anadolu Efes je, predvođen Vasilijem Micićem i njegova 23 poena, po drugi put u niz osvojio Euroligu, ovoga puta pobjedivši u finalu, održanom u Beogradu, Real Madrid sa 58:57.

Visoka startna postava Madriđana vrlo brzo je počela dominirati u oba reketa, pa je Ergin Ataman, nositelj branitelja titule, od samog početka morao pronaći rješenja ‘na klupi’ jer njegova početna petorka nije uspijevala odgovoriti na igru rivala.

Prva dionica pripala je “Kraljevima”, ali za svega pola koša – 15:14. Real je bio bolji i u drugoj četvrtini koja im je pripala rezultatom 19:15, pa je ekipa iz Madrida na odmor otišla s prednošću.

U trećoj dionici nešto bolji tim bio je Efes – 11:8. Utakmicu je odlučila posljednja četvrtina gdje je Efes bio bolji sa 18:15, pa je turskom timu pripala i pobjeda.

Utakmica je odigrana u beogradskoj Stark Areni. Ovom pobjedom Anadolu Efes je obranio titulu prvaka Eurolige.