ABA 2 Liga: Zrinjski u neizvjesnoj završnici poražen od vodeće Primorske

HKK Zrinjski u neizvjesnoj završnici na svojem parketu nije uspio svladati vodeću momčad ABA 2 Lige. KK Primorska je slavila u Mostaru rezultatom 63:66.

Mostarci su održavali vodstvo u prvom poluvremenu, ali drugo je bilo u znaku gostiju.

Iako uz neke pogreške i izgubljene lopte, Zrinjski je odigrao odlično prvu četvrtinu. Obje momčadi susret su otvorile natjecanjem u tricama, a domaćini su predvođeni ponajviše raspoloženim Borisom Bakićem došli do vodstva 19:9.

U drugu četvrtinu gosti su ušli bolje radeći mini-seriju od 4:0, ali Plemići su brzo uzvratili. Ponovno uz dosta problema s realizacijom, domaćini su uspješno održavali vodstvo protiv jedine neporažene momčadi Aba 2 Lige. No, gosti su pred kraj prvog poluvremena pojačali ritam i smanjili razliku na 28:26.

KK Primorska do prvog vodstva stigla je početkom treće četvrtine tricom Harrisa, a s druge strane odmah je uzvratio Ramljak. Gosti su u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat i vodstvo preselili na svoju stranu. Momčad Jurice Golemca lagano je dizala prednost i četvrtina je završila rezultatom 38:48.

Sredinom posljednje četvrtine, tricom Miličevića pa košem Smajlagića Zrinjski je došao na dva poena zaostatka. Plemići su tricom Ramljaka zatim prešli u vodstvo dvije minute prije kraja (63:61), no gosti su odigrali disciplinirano i pobjeda je pripala njima.

HKK Zrinjski u regionalnoj ligi ima omjer od šest poraza i jedne pobjede, a slovenska momčad i dalje je bez poraza.