Močnik tricom u posljednjim sekundama donio Širokom pobjedu u Kaknju

Košarkaši Širokog su u dramatičnoj završnici slavili na gostovanju protiv aktualnog viceprvaka BiH Kaknja 92:94 (11:21, 19:24, 30:24, 32:25) u susretu 12. kola Lige 10, a heroj Širokobriježana je Slovenac Jan Močnik koji je 14 sekundi prije kraja pogodio tricu za pobjedu.

Gosti su prvu četvrtinu sjajno otvorili te su nakon prvih 10 minuta igre imali plus 10, da bi na poluvrijeme otišli s prednošću od 15 koševa razlika (30:45).

Kakanj je tijekom treće četvrtine uspio smanjiti zaostatak na devet koševa, a u posljednjoj četvrtini nastavili su u istom ritmu te su 19 sekundi prije kraja susreta tricom Vojina Svilara poveli 92:91 dok su u prethodna dva napada Batinić i Karačić promašili šuteve za tri. No, 14 sekundi prije kraja Jan Močnik pogađa tricu koja je Širokom donijela prednost 92:94. Vojin Svilar mogao je postati heroj domaćina, no promašio je šut za tricu u posljednjim sekundama utakmice.

Široki je do pobjede predvodio Jan Močnik s double-double učinkom zabilježivši 26 koševa i 10 asistencija, dok je kapetan Ivan Karačić pridodao 17 koševa uz 6 skokova. Double-double učinak zabilježio je i centar Franko Kaštropil koji je ubacio 12 koševa i upisao 10 skokova. Kod Kaknja su najraspoloženiji bili Aldin Džemo i Obrad Tomić s po 19 koševa.

Bila je to peta pobjeda Širokog te četvrti poraz Kaknja u Ligi 10. Momčad je vodio pomoćni trener Mate Brekalo jer je glavni trener Mladen Vušković morao otputovati kući zbog smrtnog slučaja u obitelji.

Peršić se vraća na Pecaru, Rowe otišao nakon jedne utakmice!

Još jedna odlična vijest za Široki stigla je u subotu navečer. Naime, ugovor do kraja sezone potpisao je 31-godišnji Dalibor Peršić, dojučerašnji igrač Sparsa i bivši igrač Širokog te reprezentativac Bosne i Hercegovine. Klub je pak nakon samo jedne odigrane utakmice napustio Amerikanac Torrance Rowe koji nije bio zadovoljan statusom.