Željezničar i Borac podijelili bodove na Grbavici

Željezničar je na otvaranju nove sezone Premijer lige na svojoj Grbavici dočekao aktualnog prvaka Borca. Susret je završio bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Na Grbavici su nakon dugo vremena bili prisutni i navijači koji su dali veliku podršku pomađenoj momčadi Željezničara, a Borac je u ovu utakmicu stigao nakon teškog dvomeča protiv rumunjskog Cluja u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Željezničar je poveo preko Petra Boje u 43. minuti koji se odlično snašao u šesnaestercu gostiju.

Borac je u drugom poluvremenu pritiskao, ali nije mogao probiti obranu Željezničara sve do 88. minute. Tada je šutirao Grk Moriatis, a vratar Beneder je obranio njegov udarac, ipak lopta se odbila do Envera Kulašina koji ju je pospremio za konačnih 1:1 na semaforu.

Borac u idućem kolu dočekuje Leotar, dok Željezničar ide u goste Tuzla Cityju.

Podsjetimo, u petak je odigrana prva utakmica prvog kola Premijer lige između Radnika i Leotara, a tu su Trebinjci slavili s 0:1.

U nedjelju navečer na rasporedu su još dvije utakmice, od 19 sati na Tušnju se sastaju Sloboda i Rudar, a od 21 sat na Pecari se igra veliki hercegovački derbi između Širokog Brijega i Zrinjskog. U ponedjeljak su na rasporedu također dvije utakmice, a to su Sarajevo – Tuzla City (18 sati) te Velež – Posušje (20 sati).