Tottenham razbio Intera, prvak Europe ‘pao’ u Bukureštu

U prvom susretu osmine finala Europske nogometne lige Steaua je u Bukureštu pobijedila Chelsea s 1:0, Tottenham je s 3:0 razbio Inter, a blijedu utakmicu odigrali su Anži i Newcastle.

Pogodak odluke u Bukureštu zabio je Raul Rusescu iz jedanaesterca u 34. minuti. Dolazak još uvijek aktualnog europskog prvaka u Bukurešt izazvao je velik interes navijača Steaue. Na tribinama se okupilo 55.000 gledatelja, što je novi rekord Nacionalnog stadiona u Bukureštu. Do sada je rekordna posjeta zabilježena na utakmici Rumunjska – Nizozemska u listopadu prošle godine, kada je utakmicu gledalo 53.329 gledatelja.

Tottenham je s 3:0 nadvisio Inter, u čijim je redovima startao Mateo Kovačić, koji se uklopio u sivilo talijanske momčadi i zamijenjen je u 55. minuti. Već u šestoj minuti sjajni Gareth Bale je načeo goste, 13 minuta kasnije na 2:0 povisio je Sigurdsson, a konačnih 3:0 postavio je Vertonghen u 53. minuti.

Lazio je već nakon prve utakmice praktički osigurao plasman u četvrtfinale pobijedivši na gostovanju Stuttgart s 0:2. Golove za nebesko-plave zabili su Ederson (21) i Ogenyi Onazi (56).

Gostujuću pobjedu dohvatio je i Fenerbahče porazivši Viktoriju iz Plzena s 0:1. Pogodak odluke zabio je Pierre Webo u 81. minuti.

Anži i Newcastle United su u Moskvi na stadionu Lužniki odigrali bez golova. Bila je to vrlo slaba utakmica, bez pravog ritma i prilika. Za Anži je debitirao Brazilac Willian, koji je tijekom zimskog prijelaznog roka stigao iz Šahtara za 40 milijuna eura. Međutim, brazilski napadač neće po dobrome pamtiti premijerni nastup u dresu momčadi iz Mahačkale, jer je zbog ozljede napustio teren već u 23. minuti. (HRT.hr)