Belmin Godinjak i Anđela Talić obranili su naslove državnih prvaka u olimpijskom triatlonu, pobijedivši na natjecanju koje je proteklog vikenda održano u Lisičićima kod Konjica u sklopu četvrtog izdanja Green Lake Triathlona.
Više od 50 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine i inozemstva nadmetalo se u olimpijskoj i sprint-distanci, pruživši brojnim posjetiteljima vrhunska sportska uzbuđenja u jedinstvenom ambijentu Jablaničkog jezera, priopćili su organizatori.
Uz stare-nove državne prvake Belmina Godinjaka i Anđelu Talić, slavio je i Igor Isanović, koji je bio najbrži u muškom sprintu, dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila Zlatoslava Hanych.
Ugostili najbolje triatlonce iz BiH
Predsjednik Triatlon kluba Feniks i organizator događaja Jasmin Harbinja izrazio je zadovoljstvo uspješno održanim četvrtim izdanjem Green Lake Triathlona.
Posebno smo ponosni što smo ove godine bili domaćini državnog prvenstva Bosne i Hercegovine u olimpijskom triatlonu i što smo imali priliku ugostiti najbolje triatlonce naše zemlje. Zahvaljujem svim natjecateljima, volonterima, partnerima i institucijama koje su podržale organizaciju događaja. Vjerujemo da će Green Lake Triathlon nastaviti rasti i u godinama koje dolaze, istaknuo je Harbinja.
Događaj je realiziran uz potporu Triatlon i pentatlon saveza Bosne i Hercegovine, Grada Konjica na čelu s gradonačelnikom Osmanom Ćatićem, Federalnog ministarstva okoliša i turizma te Vlade Hercegovačko-neretvanske županije.
Green Lake Triathlon još je jednom potvrdio status jednog od vodećih triatlonskih događaja u Bosni i Hercegovini, okupljajući sportaše, rekreativce i ljubitelje sporta u jedinstvenom ambijentu Lisičića i Jablaničkog jezera, istaknuli su organizatori, prenosi Fena.
Nastupio i Širokobriježanin
Na navedenom događaju nastupio je i mladi Širokobriježanin Slaven Mustapić, koji je olimpijski triatlon završio s jako dobrim ukupnim vremenom od 2 sata i 42 minute.
Širokobriježanin je tim rezultatom zauzeo 11. mjesto u ukupnom poretku, dok je u kategoriji od 24 do 30 godina osvojio 3. mjesto.
Sjajni rezultati Širokobriježana: Kutle i Čolak na postolju, Mustapić odličan u triatlonu
(www.jabuka.tv | Foto: Triatlon klub Feniks / privatna arhiva)


