Rimac Nevera pobjeđuje Formulu 1

Rimac Nevera sada je službeno najbrži automobil ikada koji se natjecao u carwow utrci na četvrt milje, redovitom programu na najvećem svjetskom automobilskom YouTube kanalu, s fokusom na utrke na četvrt milje i slične.

Natječući se s verzijom Red Bull Racing RB8 – pobjednika i vozačkog i konstruktorskog prvenstva Formule 1 2012. godine, i McMurtry Spéirlingom – jednosjedom koji koristi ogroman ventilator koji usisava zrak ispod auta te time prianja uz podlogu kao nitijedan drugi automobile te koji drži ukupni rekord na Festivalu brzine u Goodwoodu – Nevera je pobijedila dvije od tri utrke sa stojećim startom, kao i utrku s letećim startom, piše ICTBusiness.

Kao jedini dvosjed i cestovno legalni GT hiperautomobil, Nevera je ušla u ovu utrku u izrazito nepovoljnom položaju.

Tijekom koncepcije ovog automobila, vizija je bila da bude ne samo automobil izuzetnih perfomansi već i udoban i ugodan za korištenje kao cestovni automobil s prostorom za dvije osobe i njihovu prtljagu.

Red Bull Racing RB8 i McMurtry Spéirling su, s druge strane, automobili usmjereni na stazu. Oba su remek-djela inženjerstva i tehnologije koja pomiče granice.

Na jednoj od najdužih pista u Ujedinjenom Kraljevstvu, s aktivnim aero ventilatorom McMurtry Spéirlinga koji ga usisava na cestu za neusporedivo prianjanje na podlogu i s rezervnim vozačem Red Bull Racinga, Liamom Lawsonom, za volanom RB8, ovo je trebao biti najzahtjevniji usporedni test za Neveru dosad, piše ICTBusiness.

Iako je McMurtry nešto brže krenuo s crte, Nevera ga je brzo stigla završivši neposredno ispred oba druga automobila na ¼ milje. U drugoj utrci, Spéirling je završio prvi, ali Nevera je još jednom dokazala svoju sposobnost tijekom posljednje utrke na ¼ milje, i utrke s letećim startom od 50mph do ½ milje kako bi postala ukupni prvak i najbrži automobil ikada u carwow drag utrci.

Čast je uopće uspoređivati Neveru s ova dva nevjerojatna automobila, s performansama daleko iznad kategorije cestovnih automobila, a još više biti na prvom mjestu. Ovo rezultat godina predanog rada kako bi se osiguralo da je Nevera ne samo iznimno moćna, već i da je izvanredno upotrebljiva; bilo koji od vlasnika Nevere mogao bi izaći sutra i na četvrt milje poraziti bolida Formule 1. A s naprednim sustavima upravljanja i dinamikom vozila, Nevera je napravljena kao automobil kojeg je užitak voziti na zavojitim cestama, kao i iznimno brz i uzbudljiv, pojašnjava Mate Rimac, osnivač i glavni izvršni direktor Rimac Grupe.

Nevera je ove godine već oborila više od 20 rekorda performansi samo ove godine, uključujući postavljanje novih svjetskih vremena za ubrzanje od 0-100 km/h, 1/4 milje, i 0-300 km/h. U srpnju je Nevera po drugi put nastupila na Goodwood Festivalu brzog uspona i postigla nevjerojatnih 49,32 sekunde u Supercar Shootoutu, što ga čini ne samo najbržim serijskim električnim automobilom koji se uhvatio u koštac s kultnim zavojitim usponom, već i najbržim proizvodnim automobilom ove godine, piše ICTBusiness.

Ova usporedba između tri automobila koja obaraju rekorde, uključujući jedan od najdominantnijih F1 strojeva svih vremena, podigla je utrku do neviđenih visina. Bila je to nedvojbeno najuzbudljivija utrka u kojoj sam ikad sudjelovao. Čestitam Rimac timu, ističe Voditelj carwow programa, Mat Watson.

(www.jabuka.tv)

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.