Raspucani Mandžukić s nova dva pogotka najavio fantastičnu sezonu

Odigrani su i posljednji susreti prvog kola njemačkog nogometnog DFB Kupa. Nogometaši minhenskog Bayerna prošli su u iduću rundu natjecanja, uz dva pogotka hrvatskog nogometnog reprezentativca Marija Mandžukića, koji je u 32. i 80. minuti dvoboja s Regensburgom svladao protivničkog vratara. Pomogli su mu i švicarski nogometni reprezentativac Xherdan Shaqiri, koji je jednom zabio i dva puta asistirao, kao i Claudio Pizarro, koji je postigao pogodak nakon što je ušao na teren upravo umjesto Mandžukića.

Nogometna sezona u Njemačkoj polagano se zahuktava. Nakon što je Bayern već osvojio prvu kantu, osvojivši preko dortmundske Borussije njemački Superkup, a prije početka prvenstva narednog vikenda, njemački nogometni klubovi odigrali su prvo kolo DFB Kupa. Posljednja četiri susreta odigrana su u ponedjeljak.

Minhenski Bayern gostovao je kod Regensburga, novog ovosezonskog drugoligaša i nije imao previše problema oko prolaska u drugo kolo, uz pobjedu 0:4. U strijelce se upisao i hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić, koji je ovog ljeta i stigao u bavarski sastav i koji na otvaranju sezone odlično koristi izostanak zbog ozljede nominalno prvog napadača Gomeza.

Trener Heynckes na teren je izveo najjači sastav s Neuerom na vratima, Lahmom, Boatengom, Badstuberom i još jednim novakom mladim Emreom Canom u posljednjoj liniji, Luiz Gustavo i Kroos bila su dva defenzivna vezna, ispred njih su se smjestili Robben, Müller i Ribery, dok je istureno mjesto u napadu pripala Mandžukiću.

U početnih pola sata nije bilo pogodaka, ali tada je na odličan način dodavanje Riberyja iskoristio upravo hrvatski reprezentativac, koji je probio čvrstu obranu domaćina u 32. minuti i svom sastavu osigurao početnu prednost.

Minimalnim vodstvom gostiju otišlo se na predah, a u nastavku utakmice Francuza Riberyja zamijenio je švicarski reprezentativac Xherdan Shaqiri, kojeg je nedavno na Poljudu dobro upoznala i hrvatska nogometna publika. Shaqiri je na najbolji mogući način za Bayern potvrdio svoju klasu, ali i dobru formu te je u 60. minuti zabio za 0:2, čime je utakmica u Regensburgu praktički bila i odlučena.

Shaqiri je deset minuta prije kraja asistirao za novi pogodak Mandžukića, koji je u 81. minuti napustio teren, prepustivši svoje mjesto Pizarru. Peruanac je odlično iskoristio svoje vrijeme te je dvije minute prije kraja zabio za konačnih 0:4 i lagani prolaz Bayerna u drugo kolo DFB Kupa.

U preostala tri susreta, Dynamo Dresden je na gostovanju svladao Chemnitzer, uz golove Kocha i Potea u prvom dijelu te autogol Buchnera u nastavku, za konačnih 0:3. Union Berlin je nakon produžetaka minimalno bio bolji od Essena, dok je Sandhausen s 3:0 svladao Energie Cottbus.