Sadnja proljetnog odnosno ljetnog cvijeća isključivo ovisi o vremenskim uvjetima i vrsti biljke. Neki ljubitelji cvijeća već s prvim zrakama sunca započinju da sade cvijeće, što je pogrešno.
Neke biljke neće preživjeti povremene mrazeve koji se javljaju u rano proljeće. Međutim, ukoliko želite da vam vrt što prije “procvjeta”, onda je sezonsko cvijeće pravo rješenje za vas.
– Prilikom odabira proljetnog cvijeća za vaš vrt, obratite pozornost na vrijeme cvatnje, kako biste izbjegli “prazan period”, ili period kada u vrtu nemate ništa u cvijetu i boji.
– Proljetne vrste cvijeća pokušajte ukomponirati s trajnicama i cvjetajućim grmljem kako biste postigli neprekidan slijed boja i oblika iz mjeseca u mjesec. Za rano proljeće odaberite tratinčice, maćuhice, ljubičice ili jaglace.
Svakako tu je i kadifica koja se najčešće sreće na uređenim zelenim površinama u vidu cvjetnih gredica ili velikih cvjetnih površina. Odlikuje je pun cvijet, različitih bolja i oblika. Otporna je na različite vremenske uvjete i dugo zadržava cvijet.
Jednogodišnje sezonsko cvijeće treba redovno zalijevati i prihranjivati namjenskim gnojivima
Za balkone i terase posebno za manje osunčane i polusjenovite položaje odaberite pelargonije koje podnose polusjenu, a koje su posebno pogodne za uzgoj u visećim posudama. Vrste sezonskog cvijeća koje su pogodne za potpunu sjenu su fuksije koji su, dostupne u više boja…
Jednogodišnje sezonsko cvijeće treba redovno zalijevati i prihranjivati namjenskim gnojivima, posebno ako se radi o uzgoju u posudama, te mu redovno uklanjati ocvale i uvele cvjetove, kako bi se na taj način produžio period cvatnje.
(www.jabuka.tv)