Oslabljena Rijeka pružila dobar otpor Napoliju

Nogometaši Rijeke u susretu su 4. kola skupine F Europske lige pretrpjeli i četvrti poraz, na gostovanju kod Napolija u Napulju izgubili su sa 0-2 (0-1).

Napoli je do pobjede stigao autogolom Anastasija u 41. minuti i pogotkom Hirvinga Lozana u 75. minuti.

Porazom u Napulju Rijeka je izgubila i teoretske izglede za osvajanje jednog od prva dva mjesta u skupini koja vode u šesnaestinu finala, ostala je posljednja bez bodova, a na posljednjem će mjestu i ostati i na kraju natjecanja.

Rijeka je dvoboj u Napulju odigrala dan nakon smrti velikog Diega Maradone koji je bio najzaslužniji za jedina dva naslova prvaka Italije Napolija (1987., 1990.). Stoga su domaći igrači istrčali s crnim florom na svojim lijevim rukavima.

Iako poprilično oslabljeni, zbog zaraze koronavirusom Riječani nisu mogli računati na čak osam igrača, a trener Simon Rožman na raspolaganju praktički nije imao niti jednog zdravog napadača, aktualni pobjednici Hrvatskog kupa pružili su dobar otpor favoriziranom talijanskom sastavu.

I dok Rožman praktički nije imao kime s klupe osvježiti momčad, prvu izmjenu strateg Rijeke napravio je u 78. minuti, trener Napolija Gattuso mogao si je priuštiti da u igru za posljednjih pola sata uvede inače standardne Lobotku, Lozana, Insignea i Mertensa.

Kako je drugi susret ove skupine između AZ Alkmaara i Real Sociedada okončan bez pogodaka, dva kola prije kraja Napoli je vodeći s devet bodova, slijede AZ i Real sa po sedam, dok je Rijeka posljednja bez bodova.

Rijeka će za tjedan dana u 5. kolu gostovati kod Real Sociedada u San Sebastianu, dok će istovremenu u Alkmaaru igrati AZ i Napoli, javila je Hina.