Mladost namučila Sarajevo na Koševu, ali ostala bez bod(ova)

Nogometaši Sarajeva u dramatičnoj završnici svladali su momčad Mladosti iz Doboja kod Kaknja s rezultatom 2:1.

Iako su domaći ušli u ovu utakmicu 22. kola kao izraziti favoriti, no kretanje rezultata ali i situacije na terenu to nisu pokazali.

Znatno teže od očekivanog Sarajlije su pobijedile momčad koja se grčevito bori za opstanak.

Nakon što mreže mirovale u prvih 40 minuta, Sarajevo preko Hrvoja Miličevića dolazi u vodstvo u 42. minuti. Ipak hrabri gosti iz Doboja kod Kaknja ekspresno dolaze do izjednačenja.

Nakon sjajnog udarca s preko 25 metara udaljenosti, Anes Vazda pogađa za izjednačenje i muk na Koševu.

Sarajevo je u nastavku krenulo dosta ofanzivno i to im se isplatilo tek u 86. minuti kada je Benjamin Tatar pogodio za pobjedu.

Momčad s Koševa je s ovom pobjedom osigurala prvu poziciju uoči početka trećeg dijela prvenstva ispred prvog pratitelja Željezničara, a Mladost je s druge strane ostala na 10. poziciji i čeka ju grčevita borba za opstanak zajedno sa Slobodom i Čelikom.