Radnik deklasirao Zvijezdu, Sloboda bolja od Čelika na blatu Tušnja

U subotu poslijepodne odigrane su prve dvije utakmice Premijer Lige BiH u sklopu 22. kola.

Radnik je kao domaćin na Gradskom stadionu u Bijeljini deklasirao posljednju Zvijezdu 09 s rezultatom 5:1.

U 14. minuti za 1:0 pogodio je Bradonjić, a isti igrač je šest minuta kasnije povisio na 2:0.

Preostala tri pogotka Bijeljinci su postigli u drugom dijelu. Pogađali su Plavšić u 52., Motika u 54. te Sušić u 80. minuti. Počasni pogodak za goste iz Etno sela Stanišić postigao je Blagojević u 84. minuti.

U drugoj  današnjoj utakmici igranoj na blatnjavom terenu stadiona Tušanj, u izravnom okršaju u borbi za opstanak Sloboda je pobijedila Čelik s 2:1.

Tuzlaci su poveli rano već u 4. minuti preko Amera Bekića. U 35. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca za domaće opet je Bekić bio strijelac za sigurno vodstvo Slobode od 2:0.

Konačan rezultat postavio je Crnički u 70. minuti postigavši počasan gol za Čelik.

U subotu još igraju na Koševu vodeće Sarajevo i Mladost iz Doboj-Kaknja, dok su u nedjelju predviđene još tri utakmice od kojih najveću pozoronost izaziva ona na Pecari u 18 sati između Širokog Brijega i Zrinjskog.