Liverpool nastavio pobjednički niz i protiv Chelseaja, Arsenal velikim prekoretom srušio Aston Villu

U derbiju 6. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je kao gost svladao Chelsea sa 2:1 (2:0) i tako se ponovno odvojio na pet bodova prednosti na vrhu ljestvice.

Gosti su poveli odličnim udarcem Alexander-Arnolda (14), a možda i ključno razdoblje utakmice bilo je između 28. i 30. minute. Prvo je zbog zaleđa poništen gol Azpilicuete za 1:1, da bi onda Firmino glavom zabio za 2:0.

U nastavku je Chelsea bio daleko bolja momčad, ali osim gola Kantea (71) nakon izvrsnog solo-prodora nije znao realizirati svoje prilike.

Mateo Kovačić igrao je svih 90 minuta za Chelsea, dok Dejan Lovren nije bio niti na klupi Liverpoola.

Arsenal je s igračem manje uspio u nastavku preokrenuti rezultat i svladati Aston Villu sa 3:2 (0:1). Gosti iz Birminghama su na poluvremenu imali rezultatsku i brojčanu prednost zahvaljujući golu McGinna (20) i isključenju Maitland-Nilesa. U nastavku je Pepe (59-11m) poravnao na 1:1, da bi minutu potom Wesley (60) vratio prednost Villi.

Ipak, u završnici su Chambers (81) i Aubameyang (84) spriječili iznenađenje.

Arsenal je četvrti sa 11 bodova, koliko imaju i treći Leicester City i peti West Ham United, dok je Aston Villa 18. s četiri.

Lovre Kalinić nije bio niti na klupi Aston Ville.