Gomez u 90. minuti za pobjedu Bayerna

U vrlo uzbudljivoj i otvorenoj prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka Bayern je pred svojim navijačima uspio doći do minimalne pobjede. Real Madrid je držao remi sve do posljednjih trenutaka, no tada je Gomez postigao pogodak za 2:1 i omogućio Bavarcima da s prednošću otputuju na uzvrat u Madrid. Hrvatski reprezentativci Olić i Pranjić pratili su susret s klupe za pričuve.

Bayern je za ovaj susret bio oslabljen za Daniela Van Buytena, no ostali igrači su bili spremni. Jupp Heynckes se odlučio fokusirati isključivo na Ligu prvaka, te je u prvenstvenom susretu s Mainzom odmarao udarne snage. To ga je koštalo pobjede, no Bayern je već prije odustao od njemačkog prvenstva u kojem dortmundska Borussia grabi prema novom naslovu.

Za razliku od Bavaraca, Real ima izgledne šanse za osvajanjem domaćeg prvenstva, a susret na Allianz Areni mogao je ekipi Josea Mourinha poslužiti kao priprema za subotnji El Clasico na Nou Campu. Portugalski stručnjak je imao na raspolaganju glavne igrače, a nije mogao računati jedino na Ricarda Carvalha i Lassanu Diarru.

I jedna i druga momčad su dosta otvoreno ušle u utakmicu, a prvu veću priliku imali su gostujući nogometaši. Mesut Özil je lijepo poslao loptu Karimu Benzemi koji se sjurio prema golu domaćih i uputio oštar udarac, no na mjestu je bio Manuel Neuer odbivši loptu u korner.

Bavarci su se nakon toga ohrabrili i počeli više prijetiti vratima Reala, a nakon što Franck Ribery nije uspio izboriti jedanaesterac, donio je svojoj momčadi vodstvo. Igrala se 17. minuta kada je poslije udarca iz kuta loše reagirao Sergio Ramos, a lopta dolazi do Riberyja koji je snažnim šutem šalje u mrežu.

Golom Francuza igra se na Allianz Areni još više “rasplamsala”. Gosti iz Madrida pokušali su brzo uzvratiti preko Cristiana Ronalda, no Portugalac je iz slobodnog udarca pucao malo previsoko. Potom je opasno zaprijetio na drugoj strani Bastian Schweinsteiger, a priliku još jednom isprobati udarac imao je Ronaldo, no bezuspješno.

Prvo poluvrijeme ponudilo je gledateljima u Münchenu vrlo brz i otvoren nogomet. Napadi su se smjenjivali iz minute u minutu, te uzbuđenja nije nedostajalo. Do isteka 45. minute u izglednim su se situacijama nalazili još Benzema i Mario Gomez, ali na odmor se ipak otišlo s rezultatom 1:0.

U sličnom tonu nastavilo se i drugo poluvrijeme, a nakon osam minuta nastavka Kraljevski klub je došao do izjednačenja. Poslije jednog brzog kontranapada sam se pred Neuerom našao Ronaldo, no vratar Bayerna brani njegov pokušaj, a u nastavku akcije Benzema ponovno prosljeđuje loptu do najboljeg strijelca Reala koji spretno asistira Özilu za 1:1.

Tempo igre se nije smanjivao što se utakmica bližila kraju, a nakon izjednačujućeg gola Özila aktivniji u napadima bio je Heynckesov sastav. Veliku šansu propustio je pretvoriti u pogodak Gomez u 71. minuti kada je pucao previsoko poslije ubačaja Philippa Lahma, no isti dvojac zaslužan je za pobjednički gol Bayerna. Igrala se 90. minuta kada je Lahm prošao po desnoj strani i poslao loptu na peterac gostiju gdje se snašao Gomez i poentirao za 2:1 i prednost Bavaraca uoči uzvrata. (hrsport.net)