Duvnjak o ključu preokreta protiv Srba: On nam je na poluvremenu održao govor

Hrvatska je s 24:21 pobijedila Srbiju u trećem kolu Europskog prvenstva i s tri pobjede iz Graza odlazi u drugi krug u Beč.

Bila je to napeta utakmica, posebno u prvih pola sata, Srbi su vodili na poluvremenu i djelovali vrlo čvrsto unatoč dva poraza iz prva dva kola, međutim, Hrvatska je nošena fanatičnim navijačima uspjela preokrenuti i na kraju slaviti u susjedskom derbiju.

Navijače je istaknuo i najbolji hrvatski rukometaš Domagoj Duvnjak.

Mogli bismo još sat vremena ostati u dvorani nakon utakmice i družiti se s navijačima. Ovako nešto pamti se cijeli život i iako sam odigrao jako puno utakmica za reprezentaciju, ovo je bilo nešto posebno, posebna privilegija. Ostvarili smo što smo htjeli, prenijeli smo dva boda u Beč, rekao je pa istaknuo ulogu bivšeg kapetana na poluvremenu:

Ovakve su utakmice najgore, imaš bodove, imaš prolaz, a želiš pobijediti u nevažnoj utakmici. Ako si na 80 posto, kao što smo mi bili na početku, ne može se nikog pobijediti. Igor Vori nas je u poluvremenu motivirao i brzo je sve sjelo na svoje mjesto.

Hrvatska na krilima Duvnjaka i Šege slavila nad Srbijom

Prokomentirao je što čeka Hrvatsku u nastavku natjecanja.

Papagajski ponavljamo uvijek isto, prva je u drugom krugu najvažnija. Ako je to, recimo, Austrija, morat ćemo protiv domaćina. Nekako je uvijek isti plan, kad bismo uspjeli pobijediti prve dvije utakmice u drugom krugu, bili bismo jednom nogom u polufinalu. No, o tome još ne treba razmišljati. Samo o tome da se u svakoj utakmici moramo bacati na glavu.

Nije to bilo toliko davno, svi se sjećaju SP-a u Njemačkoj prošle godine. I tad smo bili maksimalni u prvom krugu i polufinale nismo vidjeli. Zato moramo biti maksimalno fokusirani. Zna se otprilike tko nas sve čeka, no najavljivat ćemo kad saznamo tko nam je prvi suparnik. I to papagajski ponavljamo, korak po korak. Dosadno zvuči, ali to je jedini način.

Izbornik Srbije: Zbog hrvatskih navijača želim da odete do kraja, volio bih da su i naši takvi