Izbornik Srbije: Zbog hrvatskih navijača želim da odete do kraja, volio bih da su i naši takvi

Hrvatski izbornik Lino Červar nakon teško izborene pobjede nad Srbijom, koja je značila da Hrvatska s tri pobjede ide u Beč, nije bio zadovoljan kako su se stvari razvijale na terenu.

Prvo je poluvrijeme bilo loše, sporo smo se kretali u napadu. U drugom dijelu smo se probudili, odigrali 5-1 obranu i to je na kraju presudilo utakmicu. Zadovoljni smo pobjedom, a što se igre tiče, moramo vidjeti što se dogodilo, ističe Lino Červar.

Što se navijača tiče, Červar kaže da ne bi imao obraza pogledati ljude u oči “da im nismo uspjeli dati zadovoljstvo”.

Meni je utakmica dobro došla, imali smo loš prvi dio i to nam je malo sada spustilo krila. Moramo imati maksimalan pristup kao s Bjelorusijom inače neće biti dobro.

Izbornik Srbije Nenad Peruničić kaže da je jako teško u istom ritmu igrati svih 60 minuta protiv ekipe kakva je Hrvatska.

Znam da je igračima teško, ali nismo dovoljno pokazali za plasman dalje. Ovo su utakmice u kojima bih i ja volio biti na terenu, to su utakmice u kojima se uživa. Hrvatskoj bih želio da osvoji medalju baš zbog navijača, volio bih da i nas naši navijači tako podrže jer značilo bi nam da se ne osjećamo sami. Jako mi je drago da smo protiv ovakvog protivnika odigrali najbolju utakmicu.