Široki u završnici slomio Slobodu

Košarkaši Širokog pobjedom su otvorili novu sezonu Košarkaškog prvenstva BiH. Igrači trenera Romea Bilinovca pobijedili su na Pecari u prvom kolu Lige 10 tuzlansku Slobodu 73:65 (17:12, 14:22, 20:20, 22:11).

Široki je bolje otvorio susret te osvojio prvu četvrtinu 17:12, no u nastavku Tuzlaci su zaigrali dosta bolje, istopili prednost Širokog te su uspjeli na poluvrijeme otići s prednošću od tri koša razlike. Treća četvrtina rezultatski je bila izjednačena pa su tako domaći u posljednju četvrtinu ušli s istim zaostatkom kao i na poluvremenu (-3).

No, presudila je posljednja četvrtina u kojoj je Široki u potpunosti nadigrao Slobodu i ugasio sve njezine prilike da odnese pobjedu s Pecare. Širokobriježani su posljednju četvrtinu osvojili s 11 koševa razlike što im je na kraju donijelo pobjedu od +8.

Josip Naletilić s 23 (9 asistencija) i Ante Đugum s 21 košem predvodili su Široki do pobjede na otvaranju sezone. Kevin Brown postigao je 11 koševa, a kapetan Ivan Karačić devet uz 11 skokova. Kod gostiju su četvorica igrača bili dvoznamenkasti: Rikalo je postigao 13, Muratović 12, Dumić 11 i Dželetović 10 koševa.

U drugom kolu Široki gostuje u Hadžićima kod Bošnjaka.