Borussia u produžecima izborila polufunale kupa

Nogometaši Wolfsburga i Borussije Dortmund prvi su sudionici polufinala ovogodišnjeg izdanja njemačkog Kupa.

Wolfsburg se u poluzavršnicu probio zahvaljujući minimalnoj pobjedi 1:0 u četvrtfinalnom ogledu s Freiburgom. Jedini gol na utakmici postigao je Ricardo Rodriguez u 72. minuti iz jedanaesterca.

Borussia Dortmund namučila se s Hoffenheim, a prolaz je izborila tek u produžetku. Domaći nogometaši poveli su 1:0 preko Subotića u 19. minuti. Hoffenheim je odmah uzvratio preko Vollanda (21′) i Roberta Firmina (27′) za vodstvo 2:1, a na 2:2 u 57. izjednačio je Aubameyang.

Pobjedu Borussiji 3:2 donio je Kehl pogotkom u drugoj minuti drugog produžetka.

U preostalim četvrtfinalnim susretima u srijedu navečer sastaju se Bayer Leverkusen – Bayern Muenchen i Arminia Bielefeld – Borussia Munchengladbach.