PSG i Borussija u fantastičnoj večeri izbori polufinale Lige prvaka

Nogometaši Paris Saint-Germaina i Borussije Dortmund izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u fantastičnim uzvratnim susretima četvrtfinala pobijedili Barcelonu s 4-1 i Atletico Madrid s 4-2 te tako nadoknadili poraze 2-3 i 1-2 iz prve utakmice.

Sjajna večer Lige prvaka je iza nas, u dvije utakmice postignuto je čak 11 golova, a na koncu su slavili PSG i Borussija, dok su španjolski velikani Barcelona i Atletico Madrid zaključili svoj europski put.

PSG je u prvom susretu kod kuće izgubio sa 2-3, no u uzvratu u Španjolskoj je porazio Barcu sa 4-1 te ukupnim rezultatom 6-4 izborio polufinale. U drugom susretu Borussija je u Dortmundu porazila Atletico Madrid sa 4-2 nadoknadivši 1-2 poraz iz prve utakmice.

Parižani su posljednji put igrali u polufinalu 2021. dok će Borussiji to biti prvo polufinale nakon 2013. godine, piše Hina.

U srijedu se u Manchesteru sastaju City i Real Madrid nakon što je prvi susret završio 3-3, a u posljednjem četvrtfinalnom srazu snage će u Munchenu odmjeriti Bayern i Arsenal nakon londonskih 2-2.

Golove za pobjedu pariškog sastava zabili su Ousmane Dembele (39), Vitinha (54) i Kylian Mbappe (89, 61-11m), dok je za Barcu strijelac bio Raphina (12). Dodajmo kako je domaćin od 29. minute igrao bez isključenog Ronalda Arauja, a u 56. minuti na tribine je morao i trener Xavi Hernandez.

PSG će u polufinalu igrati protiv Borussije Dormtund koja je sa 4-2 porazila Atletico Madrid nadoknadivši 1-2 poraz iz prve utakmice.

Bila je to još jedna fantastična utakmica, za njemački sastav golove su zabili Julian Brandt (34), Ian Maatsen (39), Niclas Fullkrug (71) i Marcel Sabitzer (74), a za goste Mats Hummels (49-autogol), te Angel Correa (64).