Borussia i Atletico Madrid prošli u četvrtfinale Lige prvaka

Nakon dva napeta dvoboja dobili smo nova dva putnika u četvrtfinale Lige prvaka: Borussiju Dortmund i Atletico Madrid.

Nogometaši Borussije Dortmund pred svojim su navijačima svladali PSV Eindhoven s 2-0 (1-0) u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka te s ukupnih 3-1 izborili plasman u četvrtfinale.

Pogodak za 1-0 već u 3. minuti dvoboja postigao je Jadon Sancho. Priču je zaključio Marco Reuss pogotkom za 2-0 u petoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice.

U završnici dvoboja Luuk de Jong je propustio dvije velike prilike za PSV. U 85. minuti je njegov udarac iz peterca, iskosa s lijeve strane, obranio Kobel, a u četvrtoj minuti dodatka Nizozemci su izigrali domaću obranu, ali je De Jong loptu poslao preko grede.

Atletico nakon jedanaesteraca do četvrtfinala

Inter je stigao na gostovanje s prednošću od 1:0 iz prve utakmice te je imao sve u svojim rukama do 87. minute uzvratne utakmice u Madridu.

Talijani su poveli u 33. minuti golom Dimarca, dvije minute kasnije izjednačio je Griezmann, da bi u 87. minuti produžetke domaćinima osigurao Memphis Depay.

Atletico Madrid odigrao je vjerojatno najbolju utakmicu sezone i nakon lutrije jedanaesterca izbacio je favorizirani Inter i osigurao plasman u četvrtfinale Lige prvaka.