Zrinjski zadržao korak sa Širokim, ali ne i Željezničar

Ako je suditi po današnjem nastupu i sigurnoj 3:0 pobjedi protiv Radnika nogometaši aktualnog bh prvaka Zrinjskoga lagano izlaze iz rezultatske krize koja ih je snašla u drugoj polovici listopada.

Mostarci nisu odigrali nešto posebno spektakularno, ali su ipak rutinski odradili današnju zadaću i ostali na vrhu poretka bodovno izjednačeni sa Širokobriježanima.

Miloš Filipović je u 22. minuti postigao vodeći gol iz kaznenog udarca što je bio i rezultat slabašnog prvog poluvremena u kojem su zapravo gosti imali najbolju priliku. Dogodilo se to u 38. minuti kada je Hadžić sam izbio pred Pirića i potom pucao iznad gola.

Filipović je na asistenciju Bilbije u 47. minuti stigao i do svog drugog pogotka udvostručivši prednost “Plemića”, a strijelac za konačnih 3:0 bio je Handžić u 68. minuti.

Za razliku od Zrinjskoga momčad Željezničara nije zadržala korak sa Širokim Brijegom, jer je u Vitezu s posljednjeplasiranom momčadi prvenstva odigrala tek 1:1. Vitežani su poveli u 24. minuti kada je Ivan Peko uposlio Ivana Livaju, a ovaj zabio svome bivšem klubu. Vojo Ubiparip je u 56. minuti lijepo pogodio za 1:1, no gosti više od toga nisu mogli.

Remi je zabilježen i na Tušnju, iako je Sloboda vodila sa 2:0 protiv Krupe golovima Krpića u 6. i Smajića u 46. minuti. Elvir Koljić je bio “crna mačka” za momčad Slavka Petrovića, te svojim golovima u 72. i 85. minuti donio bod gostima iz Krupe.

Mladost je trenutno među šest prvoplasiranih nakon pobjede 2:1 protiv Borca čime su pretekli Banjalučane. Abid Mujagić je bio junak ovog dvoboja s obzirom da je u 13. minuti realizirao najstrožu kaznu za vodstvo Mladosti, a u 61. minuti postigao i gol za pobjedonosnih 2:1 i to samo dvije minute nakon izjednačujućeg gola Borca kojeg je postigao Mahir Karić.