Pobjedom u Širokom Brijegu nogometašice Emine postale jesenske prvakinje Prve lige

Svemu dođe kraj pa je tako ove subote došao i kraj pobjedama nogometašica Širokog Brijega koje su na igralištu SC-a “Musa-Karačić” igrale veliki derbi 7. kola Prve lige FBiH i doživjele poraz od 3:1 protiv Emine iz Mostara u susretu koji je izravno odlučivao o jesenskom prvaku.

Obje ekipe su u utakmicu ušle sa pobjedama iz svih dosadašnjih utakmica u tekućoj sezoni, no Širokobriježanke i sa nešto boljom gol razlikom (48:0 naspram Emininih 43:1).

Gošće su u današnjem susretu ipak bile bolje, a do prvog zgoditka su stigle u 15. minuti kada je Amra Isaković postigla taj vodeći gol.

Širokobriježanke su do izjednačenja stigle početkom nastavka, odnosno u 48. minuti kada najbolja golgeterka u ekipi trenera Ivana Kvesića, što je svakako Branka Bagarić, iz kaznenog udarca poravnava na 1:1.

Nekih 15 minuta prije kraja gošće su ponovno povele, ovaj put pogotkom Ane Bojanić, dok je konačnih 3:1 svojim drugim zgoditkom u 86. minuti postavila Amra Isaković, bez ikakve sumnje najbolja igračica današnjeg derbija.

Emina iz Mostara je na taj način zasluženo postala jesenski prvak, premda i širokobriješke igračice zaslužuju sve čestitke za ono što su prezentirale ove jeseni u prvoligaškoj konkurenciji.