Zrinjski na svojem travnjaku remizirao protiv Maltežana

HŠK Zrinjski Mostar upisao je remi protiv momčadi Vallette na stadionu Pod Bijelim Brijegom u prvom susretu drugoga kola kvalifikacija za Europsku ligu.

Zrinjski je ponovno dobro otvorio susret, u uvodnom su dijelu Plemići lako uspostavili dominaciju na terenu. U 12. minuti Filipović odlično ubacuje za Bilbiju, koji pokušava glavom, ali lopta odlazi u ruke golmana.

Gostujući nogometaši svoju su kvalitetu pred vratima Zrinjskog pokazivali u prekidima u kojima su bili izuzetno opasni preko Nwoka, no falilo im je preciznosti.

Najveću priliku dotad imao je Zrinjski u 39. minuti kada je Bilbija nesebično dodao za Bekića koji se našao u odličnoj poziciji pred golom, međutim loše reagira. Lopta se dalje odbila do Pezera, ali i on je zabilježio samo promašaj.

U posljednjoj minuti prvoga poluvremena, teren je zbog ozljede ramena morao napustiti vratar Ivan Brkić, a mrežu Plemića u nastavku je čuvao Antonio Soldo.

Zrinjski je u 51. minuti poveo s 1:0 fantastičnim pogotkom iz odlične solo akcije Nemanje Bilbije. Domaći nogometaši u nastavku su lakše igrali – u 63. minuti dobru priliku za povećanje prednosti imao je Stojkić, ali pucao je iz teške pozicije te nije uspio pronaći put do mreže.

Tri minute kasnije Bekić je upisao svoj novi promašaj. Bonello je izašao s vrata i napadač Zrinjskog ga je uspio prebaciti, ali lopta je otišla pored gola.

Domaćini su se nakon vodstva opustili pa su Maltežani iznenadili pred sam kraj utakmice. Pogodak za izjednačenje u 90. minuti postigao je Mario Fontanella i susret je završio rezultatom 1:1.

Uzvratni susret između Vallette i Zrinjskog igra se u četvrtak od 18 sati.