Zrinjski iz penala u 90. minuti preuzeo vrh!

U sarajevskom derbiju bordo tim svladao je Željezničar pa u zadnjem kolu Zrinjski Blaža Sliškovića pobjedom nad Slobodom kod kuće osvaja naslov.

Zrinjski je u devetom kolu Lige za prvaka Premijer lige BiH zasjeo na vrh tablice nakon što je s 2:1 u gostima svladao Radnika iz Bijeljine, iako su od 48. minute igrali s igračem manje. Kajkut je Zrinjskom donio pobjedu u 92. minuti iz kaznenog udarca.

Iznenađujuće, Radnik je poveo u 52. minuti preko Beširevića koji je zabio iz slobodnoga udarca. Njega je izborio Obradović u 48. minuti kada ga je kao posljednji igrač u redovima Zrinjskog srušio Stojkić. Braniču je zbog toga dodijeljen crveni karton, ali gostujućoj momčadi to nije predstavljalo problem.

Dugo se čekalo na njihov odgovor, ali onda je u zadnjih 15 minuta susreta odlučen pobjednik. Prvo je u 77. minuti Kajkut izvrsnim udarcem matirao Lučića na vratima Radnika, te je isti igrač u 92. minuti zabio iz jedanaesterca.

Iskoristili su tako grešku Željezničara koji je izgubio 1:0 u gostima kod Sarajeva, piše Goal.com.

Sarajevo je povelo u 21. minuti. Nakon ubačaja Kadušića lopta je pogodila Kerlu u ruku, a sudac utakmice, Peljto, je pokazao na bijelu točku. Siguran s nje je bio Bekić iako je Kjosevski pogodio stranu, ali udarac je bio precizan.

Osam minuta kasnije Željezničar se mogao vratiti u utakmicu. Pavlović je uz pomoć grede zaustavio pokušaj Bogičevića iz blizine, te je sjevnula brza kontra Sarajeva. Hebibović je izbio sam ispred Kjosevskog, te ga zaobišao, ali je loše zahvatio loptu pa je promašio prazan gol.

Ponovno je u 34. minuti željo mogao izjednačiti. Kerla je spustio loptu za Lendrića, ali njegov udarac iz blizine je obranio Pavlović. Do kraja susreta mreže su mirovale, te je Sarajevo izborilo vrijednu pobjedu i sada su dva boda udaljeni od vrha.

U trećoj utakmici dana Krupa je u gostima pobijedila Slobodu 3:1 u gostima. Dvostruki strijelac za goste je bio Koljić, a treći je pogodak dodao Redžić. Jedini gol za domaćine je zabio Todorović.