Željo ponovno vodeći, Stanić lišen nastupa protiv Širokog Brijega

Nogometaši Željezničara ostvarili su iznimno važnu pobjedu na gostovanju kod Radnika savladavši svog domaćina s 1:0, te su se na taj način vratili na vodeću poziciju prvenstvenog poretka.

Momčad Slavka Petrovića je prvu veliku priliku propustila u 31. minuti kada Marković pogađa vratnicu, a nakon toga kreću domaći napadi, pa se posebno izdvajaju prilike Vasića u 39., Obradovića u 57. minuti, te Đurićeva greda u 64. minuti susreta. Kazna za propušteno uslijedila je u 65. minuti kada gostujući kapetan Zajko Zeba natrčava na jednu odbijenu loptu i postiže pobjedonosni gol.

Tri minute nakon toga ponajbolji igrač Željezničara Srđan Stanić zaradio je crveni karton, pa će on tako propustiti uzvratnu utakmicu poluzavršnice Kupa BiH protiv Širokog Brijega.

Iznenađenje se zbilo na Koševu gdje je Krupa odigrala neodlučenih 1:1, a samim time načinila veliku uslugu za Željezničar i Zrinjski. Domaćin je poveo u 50. minuti pogotkom Mersudina Ahmetovića iz kaznenog udarca, a gol za goste u 55. minuti postiže Elvir Koljić, te Krupa tako dolazi do jednog boda. Najveću priliku za trijumf domaćina propustio je Amer Bekić u završnici susreta.

Nakon polovice odigranih utakmica Lige za prvaka Željezničar je na vrhu s 55 bodova, slijedi Zrinjski s 54, dok je Sarajevo treće sa 50 osvojenih bodova.