Željezničar i Krupa finalisti nogometnog Kupa BiH

Nakon 0:0 na Grbavici, danas su se u uzvratnom dvoboju polufinala Kupa BiH na Tušnju sastali domaća Sloboda i Željezničar. Gledatelji su mogli pratiti sjajnu predstavu, a na kraju su gosti slavili s uvjerljivih 4:1 i osigurali finale Kupa BiH.

Susret je hat-trickom obilježio Goran Zakarić.

Sloboda je puno bolje otvorila susret. Prijetili su domaći preko Osmanagića, Mijića i Smajića, a onda u 18. minuti i došli do vodstva nakon odlične akcije. Todorović je ubacio s desne strane, a Husić rutinski zatresao mrežu Želje za 1:0.

Zaprijetila je Sloboda još u nekoliko navrata, a gosti prvi put ozbiljnije ugrožavaju gol Tuzlaka u 34. minuti preko Zajmovića. Dvije minute kasnije Zajmović ubacuje, a Zakarić koji se nalazio na drugoj stativi glavom pogađa za poravnanje rezultata.

Ubrzo je Sloboda ponovo mogla doći do vodstva, ali je Husić šutirao preko gola, da bi u 43. minuti Željezničar došao do potpunog preokreta. Zakarić je ušao u kazneni prostor i sjajnim šutem iskosa s desne strane pogodio za 2:1.

Treba dodati da su domaći krajem prvog poluvremena tražili kazneni udarac nakon što je Todorović pao u kaznenom prostoru gostiju, ali je sudac samo odmahnuo rukom.

Vodstvom gostiju od 2:1 se i otišlo na odmor, a Sloboda je dosta agresivno otvorila i nastavak, ali ubrzo Željezničar stiže do novog gola.

Igrala se 51. minuta kada je Zakarić proslijedio loptu do Graovca, ovaj ubacio u šesnaesterac, Vranješ propustio, a Ubiparip pogodio za velikih 3:1.

Igrala se 75. minuta kada je Zajmović odlično prošao po lijevoj strani i uposlio Zakarića koji pogađa za 4:1 i kompletira hat-trick na današnjoj utakmici.

Krupa je na domaćem terenu sa 2:0 slavila protiv Zvijezde ’09, te ukupnim rezultatom 6:0 u velikom stilu izborila finale. Strijelci za domaće bili su Milosavljević u 3. i Nikodijević u 90. minuti.