Zec odlučio derbi u Banjoj Luci, Željo preskočio Zrinjskog

Željezničar je neokrznuto prošao teško gostovanje u Banjoj Luci svladavši Borca 1:0, a gol odluke za momčad Admira Adžema zabio je Asim Zec.

Borac je bio bolji u početnoj fazi utakmice kreiravši prilike u kojima su se našli Kunić i Karić, ali na kraju ipak i nije bivalo pretjerano velike opasnosti po gostujući gol. Željo je uzvratio udarcima Zeca i Zakarića, ali su njihovi udarci odlazili pored gola Nemanje Trkulje.

Na startu drugog poluvremena momčad Borca je bila dominantnija, te su imali nekoliko poluprilika, ali do pogotka nisu uspjeli doći.

Željezničar se sredinom poluvremena oslobodio pritiska i preuzeo inicijativu, a to im se isplatilo u 71. minutu, kada Zec dolazi do lopte i iz lake pozicije matira Trkulju za vodstvo od 1:0.

Do kraja susreta Borac je otvoreno krenuo prema naprijed, ali “Plavi” su odolijevali napadima domaćih i tako došli do pobjede od 1:0 zahvaljujući čemu su preskočili Zrinjskog i sada s druge pozicije prvenstvenog poretka dočekuju veliki gradski derbi narednog kola sa Sarajevom.

BANJA LUKA – Gradski stadion. Gledatelja: 7000. Sudac: Elvis Mujić (Banovići). Utakmica 15. kola PL BiH: Borac – Željezničar 0:1 (0:0). Strijelac: 0:1 Zec (71). Žuti kartoni: Ojdanić, Karić, Janičić (Borac) / Ubiparip, Zec (Željezničar).

FK BORAC: Trkulja, Galešić, Ojdanić, Kunić, Radulović, Karić(72. Mirković), Danilović, Burazor, Janičić, Guberac(76. Veselinović), Zekanović.

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Graovac, Projić, Hajdarević(67. Šabanadžović), Blagojević, Zakarić(88. Žerić), Ramović, Zec, Ubiparip(78. Kajkut).