Wimbledon – Čilić u tri seta bolji od Floriana Mayera

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić probio se do 3. kola wimbledonskog turnira, nakon što je za dva sata i 12 minuta pobijedio Nijemca Floriana Mayera sa 7:6 (2), 6:4, 7:5.

Bio je to peti Čilićev dvoboj s 33-godišnjim Nijemcem, koji je jedina dva četvrtfinala na Grand Slam turnirima ostvario upravo u Wimbledonu (2004. i 2012.), a međugorski tenisač je ostvario treću uzastopnu pobjedu. No, iako je do nje stigao u tri seta, Mayer ga je natjerao da se dobro namuči za prolaz.

Naime, Nijemac je u prvom gemu došao do breaka i držao ga sve dok nije došao do servisa za prvi set. No, tada je ostao na samo jednom poenu, a sve bolju igru Čilić je okrunio odlično odigranim tie-breakom.

U drugom setu je Čilić od 3:4 nanizao tri gema uz jedan break i tako došao na set od plasmana u 3. kolo. No, Mayer još nije pomišljao na predaju. Napravio je break u šestom gemu trećeg seta, a potom poveo i 5:2. Uslijedio je sjajan Marinov odgovor i potpuni preokret. Naš je tenisač nanizao pet gemova, a pritom je suparniku prepustio samo četiri poena, javlja Hina.

Konačna statistika pokazala je čak 66 Čilićevih izravnih poena, 46 više od Mayera. Nijemac je pogriješio samo 14 puta, a Čilić napravio 34 neforsirane pogreške. Na prvom servisu je Marin izgubio samo pet poena (91 %), a na drugom imao solidnih 55 % realizacije.

Čilića u 3. kolu čeka Amerikanac Stevea Johnson koji je u četir seta pobijedio Moldavca Radua Albota (6:3, 6:3, 4:6, 6:3).