“Plemići” zakazali u generalci – sa Slobodom igrali tek 1:1

Zrinjski je u srijedu u Mostaru imao generalnu probu pred utakmice drugog pretkola Lige prvaka sa slovenskim prvakom Mariborom, međutim Mostarci su zakazali i odigrali tek neodlučenih 1:1, iako će treneri nakon utakmice ustvrditi kako je rezultat u ovakvim dvobojima najmanje bitan, no ipak bi za domaćine znatno ljepše bilo da su u pobjedničkom raspoloženju dočekali utakmice s popularnim “Violama”.

Iz prve prave šanse na utakmici Sloboda je povela. Veliku grešku napravio je vratar Zrinjskog Kenan Pirić, koji je loše ispucao loptu, ona je došla do Amera Ordagića, kojem nije bilo teško pogoditi za prednost gostiju iz Tuzle od 1:0.

Zrinjski je većim dijelom prvog pluvremena imao više od igre. Imali su nekoliko dobrih pokušaja, ali je na golu Tuzlaka izuzetno dobar u prvom poluvremenu bio Azir Muminović. Mladi vratar Slobode je imao nekoliko sjajnih obrana i on je najzaslužniji što su “Plemići” ostali bez gola u prvih 45 minuta.

S druge strane Tandir se našao u dobroj šansi pred golom Pirića, ali je promašio loptu, pa je propala velika prilika da gosti udvostruče prednost. Na odmor se otišlo vodstvom Slobode od 1:0, ali u nastavku Zrinjski pruža mnogo bolju igru.

Do zasluženog izjednačenja domaći stižuu 55. minuti. Veliku grešku vratara Adnana Hadžića koristi Nemanja Bilbija. Oduzeo mu je loptu, uposlio je Sašu Kajkuta, a iskusni napadač pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Imao je aktualni prvak BiH još nekoliko opasnih udaraca prema golu Hadžića. Nemanja Bilbija je izgledao najopasnije, ali preciznosti nije bilo. Do kraja ponovo “Plemići” konkretniji. Ipak, iako su bili bolji tim, do pobjedničkog gola nisu mogli, pa je ostalo tih 1:1.