Wesbrook srušio 47 godina stari rekord: Ovo se nisam usudio ni sanjati

Russell Westbrook srušio je 47 godina stari rekord legendarnog Oscara Robertsona.

Nakon što se prije dva dana 181. “triple-doubleom” izjednačio s Robertsonom, 32-godišnji košarkaš Washington Wizardsa nije dugo čekao na novi doseg.

U dvoboju protiv Atlante koji je Washington izgubio 124:125, Russell Westbrook ostvario je 28 poena, čak 21 asistenciju i 13 skokova te izbio sam na čelo ljestvice najboljih svih vremena u NBA ligi.

Do rekorda je stigao u 39. minuti utakmice kada je pod košem skupio loptu za deseti skok.

Rekord je pomalo gorkog okusa, budući da je Westbrook u samoj završnici susreta, 2.3 sekunde prije kraja utakmice, promašio tricu kojom bi donio slavlje Wizardsima.

Osim Westbrooka i Robertsona, u povijesti NBA lige samo su još dvojica košarkaša probila brojku od 100 “triple-doubleova” – Earvin Magic Johnson (138) i Jason Kidd (107), dok LeBronu Jamesu jedan nedostaje da uđe u klub 100.

Već sama činjenica da sam u društvu poput Oscara, Magica, Jasona Kidda je nešto o čemu se nisam usudio ni sanjati, rekao je Westbrook, prenosi HRT.

Košarkaši Utah Jazza poraženi su u gostima kod Golden Stata, a najveće zasluge za pobjedu Warriorsa idu Stephenu Curryju.

Curry je pogodio tricu 14.5 sekundi prije isteka vremena kojom je donio vodstvo Golden Stateu 117:116, a nakon što je Jordan Clarkson promašio šut za Jazz, Curry je 5.4 sekunde do kraja utakmice potvrdio pobjedu Warriorsa s dva slobodna bacanja za konačnih 119:116. Junak Warriorsa susret je završio s 36 poena, Jordan Poole je dodao 20, a Kent Bazemore 19.

Prvi strijelac utakmice bio je Clarkson s 41 poenom, no nedovoljno za slavlje Jazza. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je upisao 27 koševa (šut iz igre 9/21, trice 4/9, slobodna bacanja 5/5), šest skokova i dvije asistencije za nešto manje od 34 minute provedene na parketu.

Priznanje za sjajne igre: Bojan Bogdanović igrač tjedna na Zapadu