Warriorsi izvukli povratak u Oakland, ali opet ostali bez Duranta

Toronto Raptorsi propustili su veliku priliku, nisu uspjeli slaviti u petoj utakmici NBA finala i nakon velike drame Warriorsi odnose pobjedu 106:105.

Golden State Warriorsi izdržali su sve izazove u petoj utakmici, puno toga išlo je na stranu Toronta, ali Raptorsi nisu uspjeli završiti posao. Serija se vraća u Oakland, Golden State je smanjio na 3-2 u seriji i ostaje na životu.

Vratio se Kevin Durant, ali nakratko. Odlično je krenuo u utakmicu, proveo na parketu 12 minuta, ali početkom druge dionice kod driblinga na trici jednostavno ga je ponovno presjeklo, sjeo je na parket i znao da je to kraj. Šepajući je uz pomoć Andrea Iguodale napustio parket, a snimanje će pokazati o koliko teškoj ozljedi se radi, no ne izgleda dobro.

Prve informacije govore o ozljedi ahilove tetive što je možda i gore nego da je obnovio staru ozljedu.

S Durantom na parketu Golden State je izgledao dobro, imao je vodstvo, kontrolirao je utakmicu, čak i nakon njegove ozljede iskontrolirao emocije i došao do dvoznamenkaste prednosti. Kod Raptorsa se osjetila nervoza, znali su i osjećali su koliko su blizu titule prvaka, a osim toga Warriorsi su igrali sjajnu obranu na Leonardu i odsjekli ga od ostatka momčadi.

Tijekom druge četvrtine Warriorsi su imali i 13 poena prednosti, Siakam je uspio približiti Raptorse na minus jedan, ali tricom Curryja i skokom u napadu Looneyja, Warriorsi su ipak na odmor odnijeli 62:56.

U drugom poluvremenu Golden State je opet pobjegao na dvoznamankastu razliku te došao do kontrole nad susretom.

Sredinom zadnje četvrtine krenuo je Leonard. Kawhi je odigrao nevjerojatnih minutu i pol, ubacio je tu deset poena i serijom 10:2 vratio prednost na stranu Toronta 103:97. Tu se činilo da Raptorsi idu prema naslovu prvaka, do kraja su bile svega tri minute.

Međutim Warriorsi se ne predaju. Trica Thompsona pa trica Curryja pa opet trica Thompsona i Warriorsi su u vodstvu 106:103.

Ipak nisu mirno dovršili posao. Nakon promašaja Gasola, Draymond Green zakoračio je u zadnje polje i vratio loptu Raptorsima, Lowry je smanjio na 106:105 30 sekundi prije kraja. U zadnjem napadu Warriorsa DeMarcus Cousins radi prekršaj u napadu kretanjem u bloku i Raptorsi dobivaju 15 sekundi za titulu prvaka. Leonard je udvojen, lopta dolazi u kut do Lowryja, ali ona promašuje i Warriorsi dolaze do šeste utakmice, piše Sportnet.hr.

Steph Curry susret je završio s 31 poenom (5/14 trica), osam skokova i sedam asistencija, Klay Thompson dodao je 26 poena (7/13 trica), a Draymond Green deset poena, deset skokova i osam asistencija. Kod Raptorsa Kawhi Leonard ubacio je 26 poena uz 12 skokova i šest asistencija dok je Kyle Lowry dodao 17 poena i šest asistencija.