Vučić pozvao FBI u Srbiju: “Jedva čekam završiti u zatvoru zbog toga”

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je FBI i europske sigurnosne službe da istraže navode o navodnoj uporabi zvučnog topa tijekom studentskog prosvjeda u Beogradu.

Govoreći novinarima nakon skupa u beogradskom Sava centru, Aleksandar Vučić ponovno je odbacio tvrdnje da je tijekom studentskog prosvjeda 15. ožujka prošle godine korišten zvučni top.

Pozvao je američki Federalni istražni ured (FBI) i europske sigurnosne službe da dođu u Srbiju i ispitaju cijeli slučaj.

Šef FSB-a već je svojim potpisom potvrdio da toga nije bilo. Recite nam koju ozbiljnu službu želite da pozovemo – nema nikakvog problema. Tko god dođe, reći će vam da toga nije bilo. Ne možete izmisliti da je nešto korišteno ako nije, rekao je Vučić, prenosi Nova.rs.

„Jedva čekam da završim u zatvoru zbog toga“

Vučić je ustvrdio kako i njegovi politički protivnici znaju da zvučni top nije korišten u Beogradu.

To što govore da će nas zbog toga uhititi samo pokazuje da nemaju ni plan ni ideju. Jedva čekam da završim u zatvoru zbog toga jer je riječ o najobičnijoj laži, a svi ljudi iz sigurnosnog sektora znaju da se to nije dogodilo, izjavio je.

Dodao je kako ga politički protivnici napadaju jer mu, prema njegovim tvrdnjama, ne mogu osporiti rezultate na području gospodarstva, razvoja infrastrukture te izgradnje stadiona, kazališta i zdravstvenih ustanova.

Zato šire mržnju preko svojih platformi, gdje se takve poruke dodatno pojačavaju i umnožavaju, pa dio ljudi povjeruje da je to istina, zaključio je Vučić.

(www.jabuka.tv | Foto: R.Z./ATA Images/PIXSELL)





Komentiraj: