Vlaho nakon pobjede: Bili smo bolji za gol ili dva, moramo popraviti realizaciju

Nogometaši Širokog Brijega nakon dužeg vremena ostvarili su domaću pobjedu u Premijer ligi BiH, pri čemu su bili bolji od momčadi Tuzla Cityja rezultatom 1:0, a zadovoljan je bio i njihov pomoćni trener Aleksandar Vlaho.

Vlaho smatra kako je prvo poluvrijeme bilo dosta izjednačeno.

Čestitam našoj momčadi na ostvarenoj pobjedi, a gostima na pruženoj partiji. Iako smo mi zabili pogodak i imali još nekoliko prilika, prvo je poluvrijeme bilo dosta izjednačeno. Protivnik nas je pokušavao ugroziti iz kontri i polukontri. Znali smo kako se njihova igra bazira na dva najbolja igrača, Stojčevu i Ubiparipu, i da će svoju priliku tražiti iz kontre i polukontre. Mislim kako smo ih dobro zatvorili, rekao je Vlaho po završetku utakmice.

Ipak ovaj Makedonac, koji je pomoćnik Goci Sedloskom na klupi Plavo-bijelih zadovoljan je posjedom u drugom poluvremenu, ali ne i realizacijom.

U nastavku smo ubacili igrača više u vezni red, imali veći posjed lopte i kontrolirali utakmicu. Sigurno smo bili bolji za gol ili dva više s obzirom na stvorene prilike. Moramo više poraditi na realizaciji. Ipak, zasluženo smo slavili, sada ćemo iskoristiti stanku dobro se odmoriti i spremno dočekati zgusnuti ritam utakmica, kazao je Vlaho.

U ovom tjednu neće biti prvenstvenih utakmica, jer slijedi reprezentativna stanka, a za dva tjedna Širokobriježane očekuje novo gostovanje u Ugljeviku protiv Zvijezde 09. Podsjetimo da je Široki već gostovao na ovom stadionu prije dva tjedna, gdje je u sudačkoj nadoknadi pogotkom Bagarića izborio bod.

Konačno pobjeda na Pecari: Široki slavio protiv Tuzla Cityja