Nakon što je doček hrvatske rukometne reprezentacije u Zagrebu otkazan zbog zabrane Tomislava Tomaševića, Vlada Republike Hrvatske objavila je da preuzima organizaciju dočeka.
Vlada Republike Hrvatske će u suorganizaciji s Hrvatskim rukometnim savezom na Trgu bana Jelačića u 18 sati održati doček te su pozvali sve građane da se pridruže, poručio je ministar Glavina.
Thompsonov menadžer Zdravko Barišić potvrdio je da će Thompson izvesti pjesmu “Ako ne znaš šta je bilo“, dok se repertoar ostalih pjesama još dogovara.
Pjevat će ono što budu htjeli rukometaši.
Iz Grada Zagreba poručili su da je za svako zauzimanje javne površine potrebna suglasnost Grada te da je za doček u 18 sati nitko još nije zatražio. Gradonačelnik Tomislav Tomašević dat će izjavu novinarima u 14 sati.
Na 📞 #sjednicaVRH donesen je Zaključak o preuzimanju organizacije dočeka za brončane rukometaše, u suradnji s @HRS_CHF. Doček će se održati u ponedjeljak 2. veljače 2026., s početkom u 18.00 sati, na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu.
🤾♂️ https://t.co/NODGquV4fx pic.twitter.com/lmxgQp4JI1
— Vlada Republike Hrvatske (@VladaRH) February 2, 2026

Traju pripreme za doček na Trgu. Foto: Index.hr.
Vlada je na telefonskoj sjednici donijela Zaključak o preuzimanju organizacije dočeka u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom. U priopćenju se pozivaju svi navijači i građani da dođu na središnji trg kako bi pozdravili rukometaše i zajedno s njima proslavili njihov uspjeh.
Ističe se da je riječ o događaju od nacionalnog značaja te da se pri odlučivanju vodilo računa o željama brojnih navijača, što se, kako navode, jasno vidjelo i prigodom dočeka 3. veljače prošle godine, nakon osvajanja srebra na Svjetskom prvenstvu.
Kako se navodi, Vlada je odlučila organizirati proslavu nakon što je gradska vlast prvotno započela s pripremama bez konzultacija, a potom i otkazala doček. Cilj je, poručuju, hrvatskim rukometašima i građanima omogućiti primjerenu proslavu još jednog iznimnog postignuća hrvatskog sporta.
Podsjeća se da je prošlogodišnji doček, organiziran u suradnji Vlade, Grada Zagreba i Hrvatskog rukometnog saveza, protekao u najboljem redu.
Iz Vlade naglašavaju da će se i ovaj doček organizirati u skladu sa željama hrvatskih rukometaša.
Rukometaši sletjeli u Zagreb i zapjevali Thompsona s navijačima
(www.jabuka.tv)


Koja šamarcina tomasevicu i daliji Au neće se oporaviti dok su živi.
Bravo Plenki legendo
Bravooo ,da nisi reagirao nikada više ne bi dobia moj glas
Gazi crveneeeeeeee
Plenković država gazi malog lokalnog komesara.
Tako se to radi.
Plenki kako si ovo odigrao pametno Svaka čast Jednim udarcem dvije muhe .
Maestralno! Mutavi anacionalni LGBTQ Tomašević mu došao na volej.
Bravo nek jugovici,sektasi ,mrzitelji Hrvacke crknu i idu u Pasaluk Cecu brenu i ostale cajke slusat.dosta vise sektasa i Pupavca njegovi hirova .
hoce li doci bubnjari sektaski
Koji su ovo igrači.. udbaška posla.. sve u dogovoru..ti nedaj pa ćemo mi dati..usluge za usluge..
Ko igra sa Skejom u Kninu i Vukovaru..
Predstava za naivni svijet..
Znamo mi za te njihove igrice
Nama je najbitnije da se Thompson ori Zagrebom ,a te igrice će doći na naplati, ne sekiraj .
10:58 diši majmune, možeš i bolje konstrukcije smisliti, samo diši panjino jer ti tlak jako skače.
..dišem ja ,a i razmišljam ..a ti crveni Kmeru ?
BRAVOOOOOOOO VLADA HR🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷
Misleći da smo napokon došli na svoje da možemo crvenima stat u kraj reći šta mislimo a da nismo na odmah fašisti, da Hr vlada brani Hr interese…. strah me da neki novi crveni malo prefarbani prave nam medvjeđu uslugu.
Sve ovo više sliči na cirkus nego na istinsko domoljublje.
Svakako podrška Marku.
Bravo Plenković.
Bravo vlada RH.
Uživajte rukometaši sa hrvatskim narodom.
Predstava za ovce koje Thompson šiša po koncertima itd.Najbolje da nije bio jasan scenariji da će ovi zabranit,a onda Plenki veliki domoljub i hrvatina prikazat se kao veliki spasitelj …Plenkoviću jel bi ga organizira da ti je živ Tuđman koji je zabranio sva obilježja vezana za NDH kao i ukinuo HOS..Što se Plenkoviću nisi bumio kod svojih prijatelja po Evropi jer je u cijeloj Evropi zabranjen nastup Thompsonu,a ti se kleteš u njihove vrijednosti..Moji rukometaši šta i vi sebi dozvoljavate da politika preko vas skuplja sebi poene..
Opet ti ,pogledaj se u ogledalo I pljuni
11:07, boli te jako, znam. Ako živiš u nekoj zgradi na 7 katu, skrati si muke jugoljevičaru depresivni.
Za 11:07, Plenkovic na taj nacin pokusava dobiti Zagreb, ne moze na izborima pa oduzima ovlasti gradonacelniku. Nije bas fer sportski duh i utakmica.
Podsjeca malo na New York nedavno, na izbore i prijetnje…
Kad ce vise i zavrsit i ta Thompsomanija. Sretnik trener, on moze bit profesionalac i drzat se podalje od tih lokalnih politickih igara.
Samo naprijed plenki, udri marvu gdje najviše boli
Plenković je pravi hrvatski domoljub
Netko je napisao da je najbolje da ti dočeka i nema,koji se cirkus oko toga stvara..Pa samo se još kod nas prave dočeci za 3 mjesto u sportu kojeg ozbiljno igra 10 reprezentacija u svijetu,a kad nije prvenstvo ne prati ga ni 5 % Hravta..
Bravo. Ali važno je zavaditi ljude. Divide et impera.
Ovi momci što su sinoć osvojili broncu su Hrvatski rukometaši, i hvala im velika na tome. a ovi što pjenite s papanskim kometarima ste Hrvatski rukoblentaši…dosta vas je više
Bravo plemki vidi se da si hercegovac .ustvari naš zet
U Zagrebu živi najveći postotak obrazovanih mladih ljudi i inlektualaca koji misle svojom glavom i nisu naivni…Ovim potezom je Plenković samo još više učvrstio vlast postojećoj garnituri..Pa ne sudi po komentarima tu10 ljudi koji još se lože na neke jugoslavene,komunjare,crvene itd.takvih će biti i za 100 godina..Takvima ti nikad nećeš moći objasniti da postoje ljudi koji vole npr,Hrvatsku ,a ne drže Thompsona nikakvim domoljubom.Ne padaju na jeftine poteze politčke stranaka koje su stotine miliona popljačkale Hrvatsku i one sad kao da su domoljubne i stale uz narod.Takvima je suvišno bilo što reći,njima je samo domoljublje mahat zastavom,slušat Thompsonai proklinjat sve druge koji to nisu jer su oni jugoslaveni,crveni,komunjare itd.Kad već pljujete te komunjare 91 i 92 u Hrvatskoj je 200 tisuća njih prešlo iz KPJ u HDZ i tu sva priča završava..
Padaj ti na možemo seronjo pismeni
MPT je za koncert na Hipodromu prodao 250k karata u Zagrebu, a prosječna dob Zagrepčana koji su kupili kartu je bila 30 godina.
Tomaševiću je pak glas dalo 100k ljudi koji u prosjeku imaju 65 godina ili 17% populacije Zagreba.
Vaše mitomanije jugoljevičarske o tome da mladi vama glasove daju objesi mačku o rep.
HDZ je na zadnjim parlamentarnim izborima sa rekordnom izlaznošću u Zagrebu imao više glasova od partije i MOŽEMO.
HDZ-u odgovara velika izlaznost mladih, a MOŽEMO mala izlaznost, to ti je dokumentirana analitička istina od strane anketarskih agencija nakon zadnjih parlamentarnih izbora, a to potvrđuje i okupljanje mladih na Hipodromu.
Ne možeš ti to zatucanima objasniti. Meni je najgore što Hrvati iz Hrvatske sad vrijeđaju nas, a kako ne bi kad pogledaš kakvi ljudi ovdje komentiraju. Otkada je se pojavio Thompson prije godinu dana za sve im opet krivi Hercegovci.
12:38 zatucani, koji Hrvati te vrijeđaju, bosančina Tomašević, bugojanac Dragan Zelić iz SDP-a, Srbin Boris Lalovac ili Srbin Dončić dotepenski sa Kosova? Možda vođa nove ljevice i mostarac Markovina te za sve krivi? Haha… na ljevici su svi dojdeki, u 50% slučajeva BiH-ovci, ostali srbi, ali ti to ne znaš muslimanu jer ništa ne znaš o migracijama i politici u Hrvata pa misliš da netko iz RH mrzi Hercegovce kao i ti muslimanu haha…
12:38, daj si pukni šamar bijedniče. Mi Hercegovci se hranimo mržnjom vas jugoljevičara i nikome se ne podređujemo, zapamti to islamizirani.
Za 12:13, ajde ti to objasni nasima…Plenkovic je sam dijete visokog KP funkcionera, covjeka koji je vodio studij Novinarstva na zagrebackoj politologiji do osamostaljivanja Hrvatske.Tek onda su ga makli, ko zna sta je radio za vrijeme Hrvatskog proljeca. A zna se ko je u to doba mogao imati visoke funkcije na fakultetima i to jos na politologiji. Mama ugledna ljecnica na Vojnoj bolnici u ZGg.u. I dok su nasi momci zanatlije uzeli pusku u ruke i branili Hrvatsku, Plenkovic je naucio tecno 4 svjetska jezika, bavio se sportom, dobio izuzetnu izobrazbu, nije bio u ratu, nema PTBS.a. Nakon osamostaljenja kao ambiciozni, dobro izobrazeni mladic iz boljih krugova odlazi u diplomatsku sluzbu i gradi karijeru. A nasi jos uvijek vjeruju u domoljublje.
Ono o cemu se radi su pare i moc. Vazda je tako bilo. To su zatvoreni krugovi u koje mi obicni smrtnici nemamo pristupa. Ali imamo dusu, to je najvrijednije.
Bravo za Vladu Hrvatske
Roknite se Jugonostalgičari,ljevičari sotone sektaške,idite nosite LGBT zastave smecari i podrzavajte cetnike…
Plenković je samo zbog ovoga zaslužio biti premijer koliko poželi
A je poentirao, budala Tomica, mogao je pobrati vrhnje i vladati k’o Bandić?
Za 11:22 upravo tako,cista politicka igra samo sto to velika vecina ne shvaca.
Stalo je Plenkovicu do Marka kao do lanjskog sniga vec ga samo politicki koristi a ovaj dobro zaradi.
Sjetimo se kad smo prije vise godina skupljali potpise zavreferendum pa njegov ” vrli” ministar Kuscevic ne priznaje vise desetina tisuca potpisa jer” su bili neisoravni” a nije dozvolio da neovisna komisija to prekontrolira.
Za 13:17, Naravno da P. privatno ne slusa takvu vrstu glazbe, prije raspali Beethovena, ako je isao u muzicku skolu ili malo Beeatles.a, Stonsa, Oasis, R.E.M., U2, Cure, bandovi iz vremena njegove mladosti, malo jazz.a… I kad su HDZ lansirali Thompsona na pocetku rata, producirali su smisljeno pjesmu za “obicne ljude”; nize obrazovane, siromasniji drustveni sloj, jednostavni tekst i melodija da ih mobiliziraju za front. I uzeli Thompsona jer je u tom trenutku izgledao autentican: domaci momak, iz Zagore, branitelj, cak bez zuba, “jedan od nas”. Bilo je i tada puno ljepsih, kvalitetnijih domoljubnih pjesama, ali nisu mogle dotaci mase i dizati borbeni moral.
Koji populizam. A ovce bleje i svađaju se dok ih šišaju i zarađuju.
Bravo ovce,a coban tupson trlja ruke
Kako će andrej ovo objasniti ursuli? Vazni su glasovi, a ne kako si do njih došao.
Bravo rukometaši i Blada Hrvatske.
A ovim što smeta neka idu odakle su došli u Hrvatsku kad im smeta .
Bravo rukometaši i Vlada Hrvatske.
A ovim što smeta neka idu odakle su došli u Hrvatsku kad im smeta .
Bezze prepucavanje koje se lako može riješiti. Ponište odluku ustavnog suda vezano za pozdrav i svi sretni. ovdje tomašević treba dignut tužbu protiv vlade i plenkija i isforsirat da se ili kazne ili poništi odluka ustavnog suda. Hapsen zi sve koji se okupe ako nema odobrenja za skup. Volim tompsona i pjesme mu,ali nemože se na obe strane. Ili valja ili nevalja.
E moj narode. Ispade mali od kužine narodni heroj. Mijenjamo Thompsona za pokradene pare i tvornice.
Na sljedecim izborima HDZ osvaja potpunu vecinu i moce vladati sam bez ikakve koalicije
Hvala gospodine Plenković 🫶🇭🇷.
Dje je domoljub Milanovic da udari sakom od stol i rekne gradonacelniku da nesmi dirati u nase momke rukometase i djesu njegovi pobornici koji ga okivaju u zvizde jebo im on mater a oni njemu