Zagreb ipak neće ugostiti brončane rukometaše na Trgu bana Jelačića. Svečani doček otkazan je nakon što Hrvatski rukometni savez i Grad Zagreb nisu postigli dogovor oko nastupa Marka Perkovića Thompsona. Dok HRS tvrdi da je nastup pjevača bio izričita želja igrača, iz Grada odgovaraju kako taj zahtjev nisu mogli ispuniti zbog kršenja ranijih pravila o pozdravu “Za dom spremni”.
Želja svih igrača hrvatske rukometne reprezentacije, stručnog stožera i Hrvatskog rukometnog saveza bila je da na dočeku pjeva Marko Perković Thompson. Budući da nije postignut dogovor s Gradom Zagrebom i nije prihvaćena želja igrača, stožera i HRS-a,
obavještavamo hrvatsku javnost da svečanog dočeka neće biti.
Ujedno zahvaljujemo svim gradovima u Hrvatskoj koji su ponudili organizaciju dočeka našim reprezentativcima, ali budući da je riječ o hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji, smatramo da bi doček trebao biti u glavnom gradu svih Hrvata i na središnjem trgu kao što je to uvijek do sada bio slučaj, priopćili su iz HRS-a.
Podsjetimo, ranije večeras gradonačelnik Splita Tomislav Šuta ponudio je organizaciju dočeka, kao i brojni drugi gradovi diljem Hrvatske.
Svim gradovima koji su ponudili organizaciju dočeka, uz zahvalu, organizirat ćemo i utakmice kako bismo mogli zajedno proslaviti ovaj veliki uspjeh naše reprezentacije.
Za sve zainteresirane, reprezentacija će u zagrebačku Zračnu luku Franjo Tuđman sletjeti oko 3 sata ujutro, a sutra u 12 sati, prijem za reprezentaciju organizira predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, piše u priopćenju objavljenom na Facebook profilu HRS-a.

Oprema za doček rukometaša vraćena s Trga bana Josipa Jelačića. Foto: Index.hr.
O svemu se oglasio i gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević, koji je putem svog Facebook profila pojasnio i kako je do zastoja u organizaciji došlo zbog neslaganja oko izvođača:
Nakon što je hrvatska rukometna reprezentacija ušla u polufinale Europskog prvenstva počele su pripreme Grada Zagreba za doček rukometaša u dogovoru s Hrvatskim rukometnim savezom te je, prema željama rukometaša, dogovor bio da se doček organizira u slučaju osvajanja bilo koje medalje.
S predstavnicima Hrvatskog rukometnog saveza usuglašeni su termin, lokacija dočeka i program te se samo čekalo da se vidi hoće li rukometaši osvojiti brončanu medalju u nedjelju.
U dogovoru s predstavnicima Hrvatskog rukometnog saveza, na Trgu bana Jelačića bi nastupili Zaprešić Boysi i Hrvatske ruže koje bi izvele pjesmu “Ako ne znaš što je bilo“, omiljenu pjesmu rukometaša i na Svjetskom prvenstvu i sad na Europskom prvenstvu.
Međutim, nedugo nakon osvajanja brončane medalje rukometaši su inzistirali da se dogovorenim izvođačima mora priključiti i Thompson, rekao je Tomašević.
Martinović: Doček s navijačima i Thompsonom u Zagrebu bio je naša velika želja
Budući da bi to bilo protivno odlukama gradske uprave i Gradske skupštine oko korištenja ustaškog pozdrava, koje vrijede za sve izvođače, pa i Thompsona koji je ta pravila već prekršio na koncertu u Areni – nismo mogli udovoljiti zahtjevu rukometnih reprezentativaca.
Nakon toga je reprezentacija odlučila da dočeka u Zagrebu u tom slučaju neće biti.
Žao mi je što su rukometaši tako odlučili i još jednom im čestitam na osvojenoj brončanoj medalji na Europskom prvenstvu u rukometu, priopćio je Tomašević.
Tportal je večeras objavio snimku slavlja reprezentativaca u autobusu, u kojem su igrači uglas pjevali pjesmu Marka Perkovića Thompsona “Ravnoteža“.
Snimka počinje stihom: “Kad zapjevam partija mi sudi, neka sudi, pjevat ćemo ljudi“:
Anušić: “Zagrebačka vlast izmišljanjem fašizacije pokušava politički profitirati”
Grad Zagreb najavio doček brončanih rukometaša: Ne spominje se Marko Perković Thompson
(www.jabuka.tv | Foto: MPT/Pixsell/ilustracija)


Nemojte ići kod Plenkovića.
On stoji iza svega
Pokraj retarda kao ovaj što je ostavio komentar na 22:20 Tomašević može biti miran.
Savez komunista Hrvatske osvojio je na izborima 1990. ukupno 1.001.967 glasova, a HDZ pod vodstvom Franje Tuđmana osvojio je na izborima 1990. oko 1,2 milijuna glasova.
Pravo čudo je da uopće Hrvatska i postoji sa toliko izroda jugoljevičarskih koji Hrvatsku patološki mrze.
Srbi luduju 1990. u Hrvatskoj i SKH dobije milijun glasova
I dan danas oko milijun ljudi u RH bira zlotvorsku ljevicu i ne podnosi ništa što ima veze s Hrvatskom.
Tomašević zna zašto radi to što radi.
Ako želite upoznati metodologiju rada Tomaševića, preporučujem vam pisca Saula Alinskoga. Njegova knjiga iz 1971. “Pravila za Radikale” je Tomaševićeva biblija. Svaki MOŽEMO aktivist se drži ovih najvažnijih pravila iz knjige:
“Ismijavanje ljudi je moćno oružje”. Tu nema obrane. To je iracionalno. To je iritantno. To također radi kao ključna točka kod pritiska protivnika na ustupke.
Izaberite cilj, zamrzite ga, personalizirajte ga i polarizirajte ga.” Odvojite ga od okruženja koja ga može podržati, izolirajte cilj od svake simpatije prema njemu. Idite na ljude, ne na institucije. Ljudi će propatiti brže nego što će to institucije.”
Sad odite na index i metodologiju tog rada odnosno rad MOŽEMO botova ćete vidjeti na svakom članku gdje se spominju Tomaševićevi protivnici.
Za 22:49, rat u Hrvatskoj je poceo u proljece 1991. godine, a svi tadasnji HDZ.ovci koji su imali sta za rec su bili najvisi funkcioneri KP.a. Ispekli zanat u partiji.
Nek dovedu nekog islandskog pjevaca ili pjevacicu, nek razvesele malo trenera. 😁
Vec je se jednom po plenkijevom nalogu iskljucivao razglas na trgu, a dok je god hdz-ovih botova poput ovoga u 22:35 isto ce nam biti. Pogledajte istini u oci
Istina..
Opet je neko uspio i podijelio Hrvatsku, ne dozvolimo da naši susjedi likuju.
Štakoraš Tomašević prokleti.
Bravo rukometaši Bolje da imate svoj ponos nego da vam majmun tomasevic određuje ko će vam pjevati
Svaka čast na tome
Ovdje nije vise u pitanju samo Thompson već bezobraznost sekte možemo koja bi htjela nešto zabranjivati .Još jednom bravo za rukometaše i nek niste prihvatili tomaseviceve uvjete za doček jer da ste prihvatili to bi bio dokaz da su sekta možemo I gradonačelnik pobijedili
Ovako ste im pokazali da vas boli neka stvar I za njega i za njegov doček
BRAVO 🇭🇷💪🇭🇷💪🇭🇷💪🇭🇷💪
Rukometasi nula bodova, umjesto da dodju pozdraviti ljude, oni ulaze u politiziranje i prepirke s gradskom vlasti koja je jasno rekla da namjera provoditi odluke Ustavnog suda koji je jasno osudio nacisticki i ustaski poklic. To samo masnim glavama u Hercegovini izgleda nije jasno i zamisljaju da je Zagreb neka vukojebina u kojoj vlada plemenski mentalitet i krkanluk
Tomaševiću se mora priznati ustrajnost. Senf se kladi na poznatu hrvatsku šutnju i poduzima mjere krajnosti, pa kud puklo da puklo.
Pa Plenki kako kaze tako se mora slusat,ovaj samo prenosi sta mu se kaze.
Mslm da je Tomasevicev pocetak kraja odavno poceo…
Sad u široki nek pjeva ubdašim i ratnim profiterim
I tebi seronjo Zz
Pjeva tamo gdje je sloboda, a oni što brane su osuđeni na propast.
Tomasevis nek napravi docek Srbima
Vise voli srbe nego Rvate
Reda mora biti i zakon se postivati..
ZDS i tebi!
Ti si retard…Plenkimun sutke podrzava senfa..Smeta briselskom sluzi svako hrvtstvo..Da hoce moga bi udovoljiti rukometasima..Ali NE CE jer je manje vise jugoslaven.
Ima još gradova u Hrvatskoj, što mora doček biti u Zagrebu? Može Split
Bravo za naše rukomatase…
Sad nek ovi iz saveza na nekom privatnom posjedu organiziraju sami docek, bez Zagrebacke vlasti i javno pozovu građane i dovedu Thomsona… I nek cijeli svijet vidi kako se vlast odnosi prema vrhunskim sportasima svoje zemlje …
Zar im se nemoze ispunit ta zelja tko da im pjeva za cijeli ovaj ponos sto su nam priustili…
Doček na riječki korzo
Evo prilike da gradjani u ZG pokazu iza cega stoje , mogu masovno izaci na ulice i pokazati dase neslazu sa zabranama gradske uprave jer danas je jedan pjevac sutra mozda nesto vece i znacajnije. Ako izostane reakcija gradjana onda neigra vise ulogu koliko je gradjana za gradonacelnika a koliko protiv ,izostankom bilo kakve reakcije su potvrdili da pristaju na sve i da gradonacelnik moze slobodno da vlada kako mu pase. Na kraju i nema smisla da hrvatska rukometna reprezentacija u takvoj jednoj sredini dolazi i slavi svoj uspjeh. Uz duzno postovanje prema svim gradovima koji bili spremni organizirati docek ali docek mora biti iskljucivo u ZG jer je to glavni grad RH i centar svih Hrvata. Ovo je druga sramota nakon one jos vece sramote kada nisu docekani nasi zlatni vaterpolisti. Momci dali sve za Hrvatsku i osvojili zlato , napravili jos jednu promociju RH bolje nego ikakva turisticka reklama i onda se nije u stanju bar mrvicu oduziti tim momcima na zrtvi i uspjehu. Sram netreba biti niti gradonacelnika niti njegove stranke niti glasaca koji glasaju za njega jer oni su time pokazali iza cega stoje i sta podrzavaju. Sram treba biti sve one koji neizlaze na biralista i svojom pasivnosti i nebrigom daju priliku osobama poput gradonacelnika da dodju do izrazaja. Sramotno i zalosno
Za 23:29:
Nisi još, na svoju žalost, upućen oko prividnih lažnih izbora od 1990 do danas, kako u BiH tako i RH, yudeze je stranka lažnog identiteta, uistinu posrbice udbe, koji laziraju sve prividne izbore.
https://youtu.be/uwqhvcosnsM?si=fGsY7yHBR4JyxsTN
Nigdje mase na ulicama nemozes sakriti od ociju javnost niti ih mozes prikazivati kao nesto drugo nego sto u stvari jesu. Niti te iste mase ostavljaju nekoga ravnodusnim protiv koga su i dignute na noge. Tako da tvoju tezu mogu samo djelomicno potvrditi ali kad mase izadju na ulice onda ti izbori neigraju nikakvu ulogu niti njihovo stimanje. Nadam se za tvoje dobro da ces se osvjestiti i konacno ustati iz sjene kao i mnogi drugi.
Ovaj gore, lipo ti piše, a Marko perkovic je i tebe pogodio, yudeze lažove cirilicaru udbe i ulizico, otkrio si se sam jao član yudeze udbe.
Rukometaši su naporni
Ovom čobani Tomašević vratile se one 4 izgubljene junice sa Jaruna Rauka Benčić tapara Mrak sataraš i ostala stoka krupnog zuba neka pasu neće još dugo evo čekao sam do 3 sata naše heroje mirne duše i razuma samo neki nisu imali sna zbog Hrvatskog uspjeha i zajedništva neka Bog čuva Hrvatsku
Pa Zagreb i dinamo su simbol komunizma,sta je cudno???
Bome pokazao Tomašević velika muda, sta god ko mislio
Nek izbace Grbina iz stranke SDP pa i on je “ustascha” kad pijeva Thompsona
Prilika za građane Zga da iziđu na ulice? A jesam se nasmija na ovo haha.
Pa grad Zagreb i dobra vecina njegovog stanovnistva je kontra Thompsona, o cemu pricas, sve se vidilo nedavno na onom antifa skupu kad su nazalost napunili trg.
Varamo se ako mislimo da je Zagreb kontra ovog Senfa..
Nazalost BBB ostaju pasivni jer im klub vode isti ovi koji su na vlasti u Zg..
Jadno, taj Tompsom samo dijeli dodatno… A i rukometaši, sve nepotrebno. Uostalom, kakav doček za treće mjesto? Evo teme za nekoliko dana onim besposličarima i birtijašima…
Cuj kakav docek za trece mjesto.za jednu zemlju koja ima 4 milijuna stanovnika?Njemacka ima 20 puta vise stanovnika i sve nordijske zemlje po 10 puta vise.jeste ih vidjeli poslije utakmice.kao da su boksovali sa Klickom.a nije drama sami otkazani docek.brzo ce Tomasevic i ekipa poceti odredivati tko smije igrati,tko ce biti prvak kao u bivsoj drzavi.Zvezda,Patizan,Zvezda,Partizan
Island ima 400 000 stanovnika i četvrti je. I naš izbornik Islandjanin, a pola repke dijaspora. Tako da ne znam baš što je tu tako čudno i zadivljujuće.
S kakvim problemom se ljudi bore s pjesmom zar je bitno ko ce pjevati
Zar nema vecih problema
Ljudi se zamaraju pjesmom
Fil koji sramoti Hrvate, a jo više Hercegovce zove se SVADBA kod naz prikazivan 15 dana. Sramota… to je film kojem ne treba davati nikakvu pažnju, niti je smješan, niti je proidukcija, a samo nas sramoti dok su Srbi neki kulturni uglađeni ljudi…
Većina Hrvata je protiv Marka.
Te tri slatke riječi – Za dom spremni
Retard
Psi laju, karavane prolaze. Tomašević je pobjednik, a narod koji laje preko portala, u kafanama, uredima, pogonima pokazuje još jednom da je gubitnik. Žalosno, ali istinito. Ljevičari nemaju argumenata, ali su mudriji. Desničari imaju argumente, ali su nestrpljivi u ponašanju i izjavama, pa ostavljaju dojam gubitnika. Osobno sam više desničar, ali nažalost među desničarima ima puno primitivaca koji ne misle ili ne znaju misliti glavom, pa svojim ponašanjem i izjavama utječu negativno na politički ugled desnice.
Ne razumijem kakav argument misle da imaju protiv Tomasevica koji je jasno i glasno rekao da ce provoditi odluku Ustavnog Suda RH koji glasno i jasno osudjuje za dom spremni kao fasisticki i nacisticki poklic. Kakvu mentalnu gimnastiku izvode Hercegovci kad brane ustaski teror i zlocin, to samo oni znaju.
Dragi naši Hercegovački rukometaši, dođite u Široki, uvojek ima mijesta za feštu i pijesmu
Jedno pitanje za tebe ,jel ti misliš da je Tuđman živ da bi Thompson sa ovim ZDS mogao bilo di u Hrvatskoj pjevati..Znači evo sad ovi koji se kletu u Tuđmana i napadaju ovog Tomaševića,nek malo se vrate u prošlost i pročitaju da je baš sam Tuđman ukinuo i zabranio HOS i njihova obilježja baš zbog te povezanosti sa NDH..Šta ti misliš da bi Hrvatsku bilo ko priznao,da se nije maklo od toga ..Tuđman je imao svojih mana i vrlina,ali je glede toga bio pametan i zato je to zabranio..To dobro zna i Plenković i sva ova svita koja sad napada Tomaševića,a dobro znaju da je Tuđman živ da nebi nigdi Thompson smio spomenut ZDS i niko se nebi ni javio.Na kraju kad sve zbrojiš svi oni sebi na Thompsonu uzimaju političke bodove kod svog biračkog tijela,a najviše profitira Thompson i zaradi od svega toga pa nije ni čudo da stavi ulaznice 120 maraka a napunio bi i Pecaru da stavi 1000 maraka..Da mu nije bilo ti zabrana i svega oko njega on teško da bi napunio i dvoranu u Širokom da su mu cijene ulaznica 20 maraka….
Dragi hercegovci i ostali nezagrepčani. Obzirom da ste se utopili u masu gore koja je gnjila i nikakva i niste izašli na izbore i makli onog smrada (a brojčano ste mogli), sad nekako mislim i neka ga. Što je neko gore napiso ima Tomašević muda. Što nisu uspili komunisti baš do kraja, soroševi sotonisti su zakucali. R.I.P.
Odje*i Senfu dosta te je !!!!
Tko kaže da će Pecara biti puna? Kladim se da neće biti više od 350 glava, većinom bez sadržaja u njima.