Veliki preokret Bucksa u zadnjoj četvrtini, eksplodirao Brook Lopez

Milwaukee Bucksi poveli su u finalnoj seriji Istočne konferencije protiv Toronto Raptorsa. U prvoj utakmici finala uzeli su pobjedu 108:100 odlično odrađenom četvrtom četvrtinom.

Imaju Raptorsi za čim žaliti. Odigrali su veći dio susreta protiv Bucksa jako dobro, imali su i lijepu prednost, ali dobro su igrali tri od četiri četvrtine.

U zadnjoj su pali, nisu više bili na razini kao u prve tri četvrtine i Bucksi su napravili preokret.

S nestrpljenjem se očekivao dvoboj između Giannisa Antetokounmpa i Kawhija Leonarda, a junaci su na kraju bili Brook Lopez kod Bucksa i Kyle Lowry kod Raptorsa. Obojica su odigrali svoje ponajbolje play-off utakmice u karijeri,a na kraju je Lopezova nagrađena pobjedom.

Imali su Raptorsi sjajan ulazak u utakmicu i serijom 16:0 preuzeli su vodstvo već u prvih pet minuta. U toj seriji imali su Raptorsi širinu, svi su pogađali i bili su opasni sa svih strana. Bucksi su izgledali kao da je ova duža pauza nakon što su seriju završili u pet utakmica, ostavila negativnog traga i izbacila ih iz ritma.

Vodili su gosti u prvoj četvrtini i 13 razlike, no u drugoj dionici Bucksi se polako bude i , dolaze u nekoliko navrata i na tri koša zaostatka da bi se na odmor otišlo s 59:51 za Raptorse.

Još uvijek je Toronto držao stvari pod kontrolom, pa i u trećoj dionici kada su se domaćini približili na samo minus jedan. Odmah je Toronto odgovorio i vratio se u zanimljiv plus te u zadnju četvrtinu ušao s vodstvom 83:76.

U zadnjih 12 minuta potpuna dominacija Bucksa. Raptorsi su potpuno pali izuzev Lowryja koji u ovom razdoblju ubacuje 14 od 17 poena Raptorsa i bio je jedini igrač Toronta koji je ubacivao koševe iz igre u zadnjoj četvrtini.

Trica Lowryja četiri minute prije kraja bio je posljednji ubačaj Toronta iz igre u zadnjoj četvrtini, a nakon što je Leonard ubacio oba bacanja za vodstvo 100:98 tri i pol minute prije kraja, Toronto više nije ubacio nijedan poen. Domaćin je to iskoristio i serijom 10:0 napravio preokret i odnio pobjedu, piše Sportnet.hr.

Brook Lopez susret je završio s 29 poena, 11 skokova i četiri blokade, Giannis Antetokounmpo je dodao 24 poena, 14 skokova i šest asistencija, a Khris Middleton upisao je 11 poena i 11 skokova. Kod Toronta Kawhi Leonard ubacio je 31 poen uz devet skokova, a Kyle Lowry 30 poena uz osam skokova.