Velika pobjeda Hrvatske nad Srbijom

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine C Europskog prvenstva u Szegedu svladala Srbiju s 23-20 (11-9).

Po šest golova za Hrvatsku postigli su Ivan Čupić i Ivan Martinović, pet je dodao Tin Lučin, dok su Bogdan Radivojević s pet i Lazar Kukić s četiri gola bili najbolji kod Srbije.

U dvoboju koji je bio jako važan u borbi za drugi krug natjecanja, Hrvatska je imala kontrolu rezultata od početka do kraja dvoboja.

Iskusni Čupić otvorio je utakmicu iznudivši isključenje suparničkog igrača u prvom napadu, a onda je postigao i prva dva gola na dvoboju te dao ton čitavoj utakmici.

Jedina dva vodstva Srbije dogodila su se sredinom prvog dijela kada je bilo 6-7 i 8-9, ali tada se “probudio” Cindrić i s tri gola do odlaska na odmor odveo Hrvatsku do 11-9.

Horvat nasmijao izjavom: Jaganjac nije ozbiljno ozlijeđen, srećom je udarac bio u glavu

Izbornik Hrvoje Horvat je u drugom dijelu napravio promjenu na vratima i umjesto indisponiranog Pešića uveo Šunjića što se pokazalo punim pogotkom. Upravo je Šunjić s tri vezane obrane kod rezultata 12-11 omogućio novi bijeg na 14-11.

Deset minuta prije kraja bilo je 19-15, dvije minute prije zvuka sirene i 23-18 te je Hrvatska izborila važnu pobjedu.

Hrvatska je u dobroj poziciji jer igra protiv Ukrajine posljednju utakmicu, dok će Srbija igrati protiv Francuske. Svaki gol u grupi je važan tako da bi i gol-razlika lako mogla odlučivati o putnicima u drugi krug.