Velež sezonu završio visokom pobjedom nad Tuzla City

Velež je u posljednjoj prvenstvenoj utakmici na Tušnju u petak nadigrao Tuzla City 5:1.

Do vodstva su gosti stigli u ranoj fazi utakmice (31. minuta), nakon asistencije Vehabovića pogodak postiže Mlinarić.

Samo deset minuta kasnije, isti igrač postiže svoj drugi pogodak za prednost Veleža od 2:0, rezultat s kojim se otišlo na predah.

Halilović postiže pogodak za 3:0 na samom početku drugog poluvremena (47. minuta), dok svoj četvrti gol Velež postiže u 55. minuti (Šikalo).

Uspjeli su nogometaši Tuzle smanjiti na 4:1 u 82. minuti pogotkom Hadžića, da bi na samom kraju (89. minuta) Mlinarić atraktivno postigao svoj treći pogodak na utakmici za konačnih 5:1.

Igrači Veleža na predah idu kao treći sa 62 boda, dok je Tuzla sa 27 bodova ispala u niži rang.