Vekić osvojila treći turnir u karijeri

Hrvatska tenisačica Donna Vekić pobjednica je WTA turnira u talijanskom Courmayeuru.

U finalnom susretu Vekić je sa 7:6 (3), 6:2 pobijedila mladu, 18-godišnju Dankinju Claru Tauson. Može se reći da je finale prelomio prvi, iznimno neizvjesni set, koji je Vekić dobila tek u tie-breaku (7:3).

Meč je otvoren s četiri break gema u nizu. No, u kompletnom prvom setu odlučivale su nijanse, ali je Vekić bila bolja od 49. igračice na svijetu u ključnom tie-breaku.

Osvojeni prvi set dodatno je opustio Vekić koja je vrlo brzo u drugom setu napravila prednost koju Tauson više nije mogla nadoknaditi.

U drugom setu su obje tenisačice imale po tri break-prilike, no Hrvatica je iskoristila dvije šanse, dok Tauson nije realizirala nijednu svoju priliku, prenosi Hina.

Prije ovog tjedna Vekić je u karijeri osvojila dva turnira, Kuala Lumpur 2014. i Nottingham 2017. godine. Nakon Nottinghama je gubila tri iduća finala WTA turnira do ovoga tjedna i Courmayeura.