Košarkaši Širokog slavili u Mrkonjić Gradu

Košarkaši Širokog upisali su i treću pobjedu u Prvenstvu BiH. Ovaj put su na gostovanju kod Mladosti iz Mrkonjić Grada slavili rezultatom 73:80.

Širokobriježani su od početka imali situaciju na terenu, maksimalno pod svojom kontrolom.

Već u prvih 10 minuta ostvarili su višak od šest koševa nad domaćinima uz rezultat 18:24. Slična situacija viđena je i u drugoj četvrtini, koju su Širokobriježani dobili sa 16:20 pa se na odmor otišlo uz rezultat 34:44 za goste.

Široki je nastavio s kvalitetnom igrom i u trećoj dionici, a gosti im se nisu uspijevali približiti na neku neizvjesniju razliku. Stoga se u posljednju četvrtinu ušlo s prednošću Širokog od 13 razlike (50:63), iako je u jednom trenutku ta prednost glasila i plus 17.

Posljednju četvrtinu Širokobriježani su odigrali onoliko koliko je trebalo, s nešto opuštenijom završnicom pa su domaći djelomično uspjeli smanjiti njihovo vodstvo.

Na kraju je Široki slavio sa sedam koševa viška, odnosno rezultatom 73:80.

Kod pobjedničke momčadi najefikasniji je bio sjajni Luka Božić s 28 koševa, osam skokova i tri asistencije. Dobru igru pružio je i Ivo Ćavar, koji je ubacio 16 koševa, kao i Ive Ivanov koji je u pobjedu Širokog ugradio 14 koševa.

Kod domaćih iznimno raspoložen bio je Miljan Marković, koji je ubacio 31 koš, a k tome pridodao još 14 koševa i jednu asistenciju. dvoznamenkasti su još bili Gojko Sudžum sa 17 koševa, odnosno David Maran s 10 koševa.