Marin Čilić pobjednik Sankt Peterburga

Hrvatski tenisač Marin Čilić osvojio je dvoranski ATP turnir u Sankt Peterburgu nakon velike borbe u finalu s Amerikancem Taylorom Fritzom, 28. tenisačem svijeta.

Čilić je pobijedio 7:6 (3), 4:6, 6:4 premda je veliki dio trećeg seta bio u podređenom položaju i peti nositelj Fritz je bio blizu toga da slomi svog suparnika. No Čilić je prošao sve izazove te je nakon prošlotjednog finala u Moskvi ovaj put osvojio turnir, i to jubilarni dvadeseti u karijeri, prenosi Index.

Prvi set je Čilić mogao i jednostavnije okončati u svoju korist. Od 2:2 je pobjegao do 5:2, dok je kod 5:3 imao servis za prvi set. No tada je Amerikancu ponudio šansu i prva dionica se odlučivala u tie-breaku koji je počeo mini-breakom američkog tenisača. Ipak, to je bilo sve što je Fritz napravio u završnici prvog seta i tie-break je Čilić nadmoćno dobio 7:3.

U drugom setu Čilić je dva puta dolazio do prednosti breaka. Odmah na startu i kod 2:2, ali u oba slučaja Fritz je odmah u sljedećem gemu brisao zaostatak, a kod vodstva 5:4 Amerikanac je iskoristio prvu set loptu za 1:1.

U trećem setu Fritz je napravio break za 3:1, ali ga je Čilić odmah vratio. U nastavku ključnog seta Fritz je stalno prijetio i bio milimetrima blizu novog breaka i potvrde pobjede. Čilić je ipak sve spasio i potom kod 4:4 napravio break koji je potvrdio lakim servis-gemom za konačnu pobjedu.

Čilić je drugi put u karijeri osvojio Sankt-Peterburg. Prvi put je ovdje slavio 2011. godine, a ovo mu je drugi osvojeni turnir u ovoj godini (nakon Stuttgarta).