Uspješan vikend za karataše Širokog: Kraljević postao viceprvak Hrvatske

U Splitu je održano prvenstvo Hrvatske u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore (U-21).

Marko Kraljević, član Karate kluba Široki iz Širokog Brijega, koji sada nastupa u Hrvatskoj za Hrvatski Dragovoljac, osvojio je 2. mjesto u kategoriji mlađi seniori + 84kg i postao viceprvak Hrvatske.

Na putu do finala Marko je u prvom kolu pobijedio Anđela Kvesića (KK Hercegovina Zagreb), a u drugom Jakova Bunjevca, osvajača svjetskih medalja. U finalu je izgubio od Filipa Baraća (KK Zamet).

Najmađi članovi KK Široki imali su svoje prvo natjecanje u borbama u Ligi Herercovine u Mostaru, gdje su uspjeli osvojiti tri medalje, a reprezentativke BiH, Anđela Soldo i Gabrijela Begić na izbornom turniru na Ilidži, potvrdile su nastup na Balkanskom prvenstvu koje će se održati u Dubrovniku od 10. do 13. prosinca 2015.

Uz Gabrijelu i Anđelu na Balkanskom prvenstvu nastupit će i Marko Kraljević za hrvatsku reprezentaciju.