U drami na Anfieldu na kraju slavio Liverpool

Liverpool je pobijedio Napoli 1:0 i plasirao se u drugi krug Lige prvaka.

Ni PSG, ni Liverpool, a ni Napoli nisu bili sigurni do posljednjeg kola, a sve oči bile su uprte u dvoboj na Anfieldu gdje je Liverpool ugostio Napoli.

Napoli je imao tri boda više u odnosu na Redse, pa je izabranicima Jurgena Kloppa za osminu finala trebala isključivo pobjeda i to sa dva gola razlike ili minimalna od 1:0.

Na kraju se eto baš dogodilo da Liverpool slavi s 1:0 i da zbog bolje gol-razlike prođe dalje, ali do samog kraja su navijači na Anfieldu strahovali da bi možda Napoli mogao zabiti i srušiti sve snove u nokaut fazi, piše Sportsport.ba.

Od početka jedoprvak Europe igrao napadački, što je na kraju krajeva bilo i za očekivati, da bi već u sedmoj minuti Salah zaprijetio Ospini. Mane je postigao gol u 23. minuti, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Gol odluke postigao je Mohamed Salah u 34. minuti.

Napokon je pobjegao obrani gostiju, pa je skoro iz mrtvog kuta loptu poslao Ospini kroz noge i to je na kraju bio pogodak koji je lansirao Redse u osminu finala.

U nastavku kada je bilo za očekivati da Napoli napadne jer je imao negativan rezultat, ali sijevale su kontre Redsa, a iz jedne takve je u 74. minuti Salah zamalo zabio za 2:0. Nekako je na kraju Ospina uspio da obrani.

Tri minute kasnije velika šansa za Manea, a onda se umalo sve to osvetilo kada je u 79. minuti na ubačaj Insignea Callejo promašio sa svega dva metra prazan gol. Na novu veliku priliku čekalo se do 87. minute, ali je Mane iz sjajne pozicije prebacio gol Ospine.

Onda je u nadoknadi Milik promašio stopostotnu šansu, Alisson je spasio Redse, a na drugoj strani Mane je promašio također nemoguće.

Ostalo je 1:0, pa je Liverpool s devet bodova završio iza PSG-a (11), dok je Napoliju devet bodova bilo dovoljno na kraju tek za treće mjesto i plasman u Evropsku ligu. Crvena zvezda je završila posljednja s četiri boda.

U Beogradu na Marakani igrali su i Crvena zvezda i PSG, a gosti iz Pariza očekivano su slavili s 4:1.

Cavani, Neymar i Marquinhos te Mbappe bili su strijelci za goste, dok je Gobeljić postigao utješni gol za Zvezdu.