Inter prosuo prolaz, Tottenham ih izbacio u 85. minuti

Tottenham je na Camp Nouu odigrao 1:1 protiv Barcelone u zadnjem kolu skupine B. Remi se pokazao dovoljnim za prolaz jer je Inter na svom terenu odigrao samo 1:1 protiv otpisanog PSV-a.

Gol vrijedan osmine finala postigao je Lucas Moura u 85. minuti.

Inter je uputio 22 udarca prema golu nizozemskog kluba, ali samo je jedan završio u mreži: zabio je Mauro Icardi u 73. minuti.

Rakitić kapetan Barcelone

Ivan Rakitić je poveo šarenu momčad Katalonaca u kapetanskoj ulozi u dvoboj protiv Tottenhama na Nou Campu. Hrvatski reprezentativac je odigrao jedno poluvrijeme, a onda je njegovu poziciju i kapetansku vrpcu preuzeo Sergio Busquets, koji je u 63. minuti predao Leu Messiju.

Za vodstvo Barcelone zaslužan je Ousmane Dembele, koji je u 7. minuti sjajnim solo-prodorom slomio obranu Tottenhama i prevario Huga Llorisa.

Taj je rezultat držao Inter u osmini finala, sve do 85. minute kad je Lucas na ubačaj Harryja Kanea izjednačio na 1:1, što je bio i konačan rezultat.

Inter je pred svojim navijačima trebao pobjedu protiv otpisanog PSV-a, ali Nizozemci su igrali kao da su oni ti koji traže prolaz u osminu finala. Meksikanac Lozano je u 13. minuti pogodio za vodstvo PSV-a.

U 73. minuti Icardi je na ubačaj Politana izjednačio, ali nakon izjednačujućeg pogotka Tottenhama, momčadi iz Milana za prolaz je bila potrebna pobjeda, do koje nisu uspjeli doći.

Leko uzeo bod protiv Simeonea i pogurao Borussiju na prvo mjesto

Ivan Perišić i Marcelo Brozović bili su u početnoj postavi Intera te odigrali cijelu utakmicu, a Šime Vrsaljko ušao je u 83. minuti.

U skupini A Borussia je slavila sa 2:0 na gostovanju u Monacu. Oba pogotka za momčad iz Dortmunda postigao je Portugalac Guerreiro (15, 88).

Kako je Club Brugge uspio ugrabiti bod protiv Atletica, madridska momčad je završila na drugom mjestu s 13 bodova, koliko je osvojila i Borussia.