U dramatičnoj završnici Široki Wwin pobijedio u Mrkonjić gradu

Ako izuzmemo početnu prednost Mladosti i sam kraj utakmice koji se bespotrebno iskomplicirao, Široki Wwin je u 5. kolu Lige6 pokazao svoju neospornu kvalitetu i zasluženo stigao do još jedne vrlo važne pobjede (74 : 75) na putu prema obrani titule košarkaškog prvaka BiH.

Širokobriježani su u Mrkonjić grad došli samouvjereni da mogu uzeti bodove na gostovanju pa su se tako na parketu stvari i odvijale većim dijelom susreta. Prvu četvrtinu završili su 14 :17 a na poluvrijeme su otišli sa prednošću od 2 koša (36 : 38)

Drugo poluvrijeme košarkaši trenera Vujanovića kontroliraju utakmicu i imaju rezultat u svoju korist, no ipak na kraju se prednost od šest sedam koševa istopila pa je Bilinovac spašavao stvar je su Mladostaši uspijeli povesti 72 : 71. Ipak to je bilo premalo jer je i Vragović u zadnjim sekundama bio precizan pa je zvukom sirene rezultat ostao 74 : 75.

Za pobjedu Širokog Šutalo, Barać i Jones su ubacili po 14 koševa, Šakić 12, Bilinovac 10, dok je kod domaćina najefikasniji bio Velimirović sa 17 koševa.

Igokea je u Čapljini odnijela pobjedu 61 :73 i tako sa Širokim vodi utrku za prvu poziciju. (ABCportal.info)