Treća uzastopna pobjeda rukometaša Širokog! (FOTO)

ŠIROKI BRIJEG – Ako je suditi po utakmici Širokobriježana i Neumljana u Hercegovini se još uvijek bolji rukomet igra u unutrašnjosti nego na hercegovačkom plavom Jadranu. Naime, Širokobriježani su u sklopu 4. Kola Lige Herceg-Bosne slavili domaću pobjedu 31:25 protiv dosta iskusnijih gostiju iz Neuma, te se trećom uzastopnom pobjedom probili u gornji dio prvenstvenog poretka.

Utakmica je u uvodnom dijelu bila dosta izjednačena, ali pri rezultatu 5:5 igrači trenera Bilaća postižu tri vezana zgoditka i ostvaruju prvu osjetniju prednost od 8:5. Razliku povećavaju i zahvaljujući prvenstveno sjajnoj igri u obrani na poluvrijeme odlaze s prednošću 15:8.

Domaćin je briljantno ušao i u nastavak susreta kada se razigrao Mladen Mandić, presjekao par lopti i istrčao nekoliko kontri koje je i realizirao pa je semafor pokazivao i dvoznamenkastu prednost domaćih 19:9 nakon čega je gostujući strateg Nikica Lovrić bio primoran pozvati minutu odmora.

Gosti nakon toga sve bolje igraju, spuštaju prednost Širokog, a pri vodstvu domaćina 27:20 postižu pet golova u nizu i smanjuju na 27:25, međutim u posljednje četiri minute se razbranio domaći vratar Draškić, jednostavno zaključao svoja vrata, uslijed velike nervoze došlo je i do mnogih isključenja u čemu se domaćin bolje snalazi i ipak ovu utakmicu uspješno privodi kraju slaveći zasluženu pobjedu 31:25.

Frano Slišković je odigrao izvrsnu utakmicu i sa 10 postignutih pogodaka bez sumnje bio igrač utakmice. Ivan Lasić je protivničku mrežu pogađao 9 puta, a Jozo Tomas i Mladen Mandić po 5 puta. Goste je sa 8 golova predvodio Lovrić, dok ih je Šutalo pridodao 6, a dosta dobar na golu je bio Maslać.

Slike s utakmice pogledajte u našoj FOTOGALERIJI

ŠIROKI BRIJEG – Dvorana SRC “Mandić”. Gledatelja: 50. Utakmica 4. Kola Lige Herceg-Bosne: Široki – Neum 31:25 (15:8). Suci: Domagoj Ledić i Dražana Melo. Delegat: Mladen Raič.

ŠIROKI: D. Draškić, V. Kvesić, Bošnjak, Lasić 9, Mandić 5, Soldo, Ćavar, Tomas 5, Sesar, Slišković 10, D. Draškić 2, Galić, M. Mandić, Kutle, Filipović, T. Kvesić, A. Mandić. Trener: Mihovil Bilać.

NEUM: Maslać, I. Njavro, Butigan 1, Đandara, D. Raič 4, K. Njavro 1, A. Marić, Z. Marić, Čamo, Matković, Šutalo 6, K. Raič 4, Lovrić 8, J. Njavro, Jerković 1. Trener: Nikica Lovrić.

Sedmerci: Široki 8/10, Neum 2/2

Isključenja: Široki 10 minuta, Neum 16 minuta.