Cibona se izvukla protiv Širokog WWina 75:70

Cibona je protiv Širokog u tri navrata u drugoj i trećoj četvrtini imala 18 poena razlike, ali je morala izboriti pobjedu 75:70 u posljednjoj minuti.

Već dobivenu utakmicu košarkaši Cibone morali su potvrđivati u neizvijesnoj završnici da bi došli do svoje četvrte pobjede u regionalnoj ligi. Gostima iz Širokog je na kraju presudio Damjan Rudež koji je smirenim izvođenjem slobodnih bacanja osigurao slavlje Cibone.

Pripao je Širokom i sam početak utakmice u kojem Cibosi nisu nalazili odgovore na napade Vladovića, Planinića i Ramljaka, a da Široki već na samom početku ne ode na veliku prednost pobrinuo se raspoloženi Andrija Žižić koji je ubacio osam od prvih 12 poena Cibone.

16 izgubljenih lopti za 15 minuta

Prva četvrtine tako je završena s minimalnom prednošću gostiju, a potom su domaćini počeli iskorištavati greške Širokog te laganim poenima graditi svoju prednost. Serijom 14:2 Vukovi su došli do dvoznamenkaste prednosti u 15. minuti, a u Širokom su tim rezultatom još bili i prezadovoljni jer su već tad imali čak 16 izgubljenih lopti.

Razigrani su u tim trenucima bili Rudež i Barbour pa je do poluvremena prednost Cibone nastavila rasti. Pred odmor su imali 18 poena viška (45:27), a istu prednost imali su i u dva navrata tijekom treće četvrtine.

No, tada je uslijedio i veliki pad u igri Vukova, a gosti su to koristili te polako počeli sustizati rezultat što im je dvije minute prije kraja konačno i pošlo za rukom (68:68).

Ipak, do konačnog preokreta Široki nije mogao. Cibona više nije poentirala iz igre, no blokada Rudeža na Collinsu natjerala je goste da Vukove šalju na liniju slobodnih bacanja sa koje je polovičan bio tek Zubčić dok su Barbour i Rudež smirenim izvođenjem osigurali pobjedu. (kosarka.org)